Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet ezt dreamweaverben...

Hogy lehet ezt dreamweaverben megcsinálni?

Figyelt kérdés

Elég amatőr vagyok e téren, úgyhogy aki válaszol, próbálja meg minél egyszerűbben elmagyarázni :)

Csinálni akarok egy weblapot, az egész egy táblázat oszlopaiba és soraiba van besűrítve, a tábla maga centerezve van, hogy képernyőfelbontástól függetlenül mindig középen legyen.

A fő problémám a következő: van a táblának a legalsó cellája, ami nálam a szövegmezőt hivatott szolgálni. Magába a cellába tettem egy háttérképet. Hogy tudok erre szöveget írni? Bárhogy próbálom vagy a kép elé, vagy utána, alá, fölé teszi.

Ha viszont nem abba a cellába, hanem egy layerbe teszem magát a szöveget, akkor az más-más képernyőfelbontásnál más-más helyeken fog megjelenni, és nem azon a képen ahol kellene. Megoldás?

Remélem érthető a kérdésem :)


2010. ápr. 8. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg véletlen nem háttérként adtad meg a képet, hanem csak egyszerűen be van rakva, így nem lehet rá szöveget írni, csak alá, mellé stb. Dreamweaver-ben ha jól emlékszem úgy tudod megcsinálni, hogy kijelölöd az adott cellát, és alul a Properties "ablakocskában" találsz egy olyat hogy BG, ahol tallózni tudod a képeket. Kiválasztod az adott képet, és OK.
2010. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

elnézést, igen, valóban elírtam, nem háttér, hanem sima képként tetem be.

megnéztem amit írtál, működik köszi! kb 4 órán át keresgettem és végig ott volt a szemem előtt a megoldás.... (valszeg azért nem próbáltam ott beállítani, mert azt hittem, hogy az a page propertiehez tartozik és akkor az egész oldal háttérképeként teszi be...)

most már csak annyi a baj, hogy ha azt akarom, hogy megjelenjen a teles kép, akkor ki kell tölteni szöveggel az egész cellát... (vagy szétenterezni :D)


köszi mégegyszer!

2010. ápr. 8. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szükséges teleírni szöveggel, és fölös sortörésekre sincs szükség. Dreamweaverben csinálhatsz egyszerűen olyat, hogy széthúzod a cellád, bár lehet rosszat mondok, mert úgy rémlik néha nem hajlandó (főleg a magasságát) állítgatni, de kitudja:)

Van egy biztosabb megoldás, viszont ezt konkrétan be kéne írni a kódba. Kijelölöd az adott cellát, kódnézetre váltasz, és a kijelölésnél valahogy így kezdődik:

<td background="képed-neve.jpg">, ezt egészítsd ki így:

<td style="width: 100px; height: 100px;" background="képed-neve.jpg">

A width a szélesség, a height a magasság, pixelben megtudod adni a pontos méretet.

2010. ápr. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen ez így jó, kösz még1x!
2010. ápr. 9. 07:34
 5/5 A kérdező kommentje:
még annyi problémám lenne, hogy csak mozillában jelenik meg a cella háttérkép, internet exploreren nem... ez vajh mitől lehet? :(
2010. ápr. 9. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!