Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapsablonnal csináltam...

Weblapsablonnal csináltam weblapot, de az üzenetküldő rendszer nem működik. Hogyan tudom beállítani, hogy a saját mail címemre dobjon mailt?

Figyelt kérdés

<form id="contact-form" action="http://www.meditaciosklubok.hu/mail.php">

<div class="success"> Sikeres üzenetküldés! <strong> Hamarosan felvesszük veled a kapcsolatot. </strong> </div><fieldset>

<div class="coll-1">

<div>

<div class="form-txt">név:</div><label class="name">

<input type="text"> <span class="error">Hiba. kérlek, ne használj ékezetes betűt!</span>

</label>

<div class="clear"></div></div>

<div>

<div class="form-txt">Telefon:</div><label class="phone">

<input type="tel"> <span class="error">hiba. a helyes formátumra példa: +36301234567</span>

</label>

<div class="clear"></div></div>

<div>

<div class="form-txt">E-mail címed:</div><label class="email">

<input type="email"> <span class="error">hiba. Ez nem e-mail cím.</span><span class="empty">.</span>

</label>

<div class="clear"></div></div></div>

<div class="coll-2">

<div>

<div class="form-txt">üzenet:</div><label class="message">

<textarea></textarea> <span class="error">*az üzenet túl rövid.</span>

<span class="empty">*kötelező</span> </label>

<div class="clear"></div></div></div>

<div class="clear"></div>

<div class="btns"><a class="btn" data-type="reset">töröl</a>

<a class="btn" data-type="submit">küld</a> </div></fieldset>

</form>


2016. febr. 8. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű üzenetküldés? Adatbázis-bejegyzés készül vagy emailt kellene küldenie?

A mail.php-ból mondjuk az utóbbi a valószínű. Ott helyes SMTP- és portbeállítások kellenek, amihez bővebb segítséget a tárhelyszolgáltatótól kaphatsz.

2016. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mail.php -val ellenörzöd a FORM adatait, majd ha valied, akkor szépen megformázott email -be elküldöd PHP -val.

Attól függően milyen módon tudsz levelet küldeni hogy sima mail() vagy SMTP -vel...


#1: talált egy HTML sablont, át irkált pár szöveget, cserélt 1-2 képet, és várja hogy működjön, de a mail.php nem található. :-D

2016. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2016. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ejnye gyerekek... a hozzá nem értőket nem kinevetjük, hanem segítünk nekik.


Kérdező: Ahhoz, hogy e-mailt tudj küldeni, PHP-ra lesz szükséged. A HTML csak a weboldal vázát alkotja, ahhoz, hogy e-mailt tudj küldeni, létre kell hoznod egy mail.php fájlt, ami feldolgozza az űrlapba beírt adatokat, és elküldi az e-mailt. Ehhez a szervereden is be kell állítani a php rendszert, ehhez kérd a szolgáltatód segítségét. A PHP programozásról itt olvashatsz részletesen: w3schools.com.

A PHP e-mail rendszeréről pedig kérdezd a szolgáltatódat, biztos segítenek. Vagy keress rá a php.net weboldalon.


Ha akad még kérdésed, írj nyugodtan :)

2016. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Tibor!


Nem várom, hogy működjön, nyilván tudom, hogy ott is át kell írni dolgokat, hogy működjön. Ki mondta, hogy azt várom, hogy működjön magától??? Ha azt várnám, akkor nem tettem volna fel a fenti kérdést. A gugliból összehalászott tudásom alapján sajnos nem voltam rá képes, hogy megcsináljam. Ezért írtam ide ki, mert én nem ehhez értek. Én máshoz értek. De hagy ne kelljen már rosszul éreznem magam, mert mertem kérdezni.

2016. febr. 10. 15:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Andyadam, köszönöm a választ, szenvedek még vele egy kicsit.
2016. febr. 10. 15:18
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos és haszontalan válaszokat!
2016. febr. 10. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!