Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Popup ablak ip ellenőrzéssel?

Popup ablak ip ellenőrzéssel?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy lehetne legegyszerűbben megoldani, egy olyan popup ablak felugrását, csak szöveges üzenet tartalommal, amit egy kattintásra ki lehet lőni, de ha frissítjük az oldalt, vagy a látogató visszatér, már nem ugrik fel újra, vagy esetleg csak a következő nap. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. febr. 8. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
cookie ;-)
2016. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, sejtettem hogy hasonló segítséget is kapok. Lehetne kicsit bővebben?
2016. febr. 8. 14:28
 3/7 anonim ***** válasza:
2016. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na ez így frankó, köszöntem szépen. ^^
2016. febr. 8. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:

A popup ablakra rengeteg lehetőség van, én elsősorban a bootstrap vagy a w3.css megoldását ajánlanám (a w3schools.com-on mindkettőről, és a popup-jukról részletes leírást is találsz). Ahhoz, hogy tudd ellenőrizni azt, hogy a látogató járt-e már az oldalon, két féle képpen tudod megoldani, de mind a kettőhöz PHP kell.


I. A fent említett cookie. Cookie-ba elmented az adott dátumot, és mielőtt a popup megnyílna, leellenőrzöd, hogy a mai dátum és a cookieban lévő dátum egyezik-e. Ehhez sajnos figyelembe kell venni azt a nehézséget, hogy össze kell kavarni a php és a javascript kódját(a js nyitja meg a popupot.)


II. A cookie-knak van egy lejárati idejük, ezért ha egy felhasználónak csak egyszer akarod megnyitni a popupot, akkor adatbáziskezelésre lesz szükséged. Létrehozol egy táblát a felhasználóknak, és ha feljön egy user, akkor az ip-jét elmented a táblába. Ha legközelebb feljön, és az ipje bent van az adatbázisban, akkor nem engedi a php a js-nek, hogy megnyíljon az ablak. De ez MÉG macerásabb.

2016. febr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 uno20001 ***** válasza:

#5:


I. A JavaScript is tud sütiket kezelni; tökéletes példa rá @H.Tibor87 válasza

II. Mit kezdesz a dinamikus IP-kkel?

2016. febr. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az volt a lényeg, hogy megnyíljon egy ablak bizonyos információkkal, és erre az 1 napos lejárati idejű süti tökéletesen megfelelt. Csupán egyszerű információkat közlök vele, és az a lényeg hogy ne ugorjon be minden oldalfrissítésnél a látogató arcába, nem akartam egyébként sem túlspilázni. :)
2016. febr. 10. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!