Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Vélemény valaki erről a...

Vélemény valaki erről a történetről? A weblap neve a leírásban

Figyelt kérdés
[link]

2015. dec. 15. 21:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ismert tárgyak, mint például egy hajszárító, vagy ismert tárgyak mint Zénó, a zárlatos mikrosütő?
2015. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A targyakat ugy ertettem hogya mk bol a gyuruk urabol lesznek a targyak
2015. dec. 16. 16:02
 13/20 anonim ***** válasza:
Látod, már a fogalmazásoddal is súlyos problémák vannak.
2015. dec. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Ezt a masszát képtelenség elolvasni.

Ellopták a vesszőt a gépedről?

2015. dec. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Kerlek mondjatok mar szot ahol nincsen ekezet mert nem latok olyat
2015. dec. 16. 17:11
 16/20 anonim ***** válasza:

Ki beszélt ékezethiányról? Vesszőhiányról volt szó, amiből rengeteg van, akárcsak az írásjelek utáni szóközök hiányából. És más helyesírási hibából is. Összetett szavak vannak különírva (szak középiskola, árny világ), vagy épp két különálló szó egybeírva (Jólvan). Szóismétlések halmaza (főleg a létige esetében), értelmetlen mondatok tömkelege. Igénytelen szóhasználat (nem tom), pongyola fogalmazás. Ezek összeférhetetlenek akármilyen irodalmi alkotással. A párbeszédek helyesírásának is utánanézhetnél – de ha életedben egy valamirevaló regényt fogtál már a kezedben, látnod kéne, mik a hibáid. Már a cím is helytelenül van írva (címeket nagybetűvel kezünk), a smiley-kkal szétbombázott "Magamról" rész meg egy az egyben egy 10 éves lány chatbeszélgetésére emlékeztet az osztálytársaival. Minek ez a sok ":D"?


Arról nem is beszélve, hogy az egész lopás. És nem fanfictionként (rajongói írásként) van feltüntetve – erről egy szó sem esik sehol. Hiába írod le az első bejegyzésben, hogy honnan származnak a szereplők/tárgyak (tárgyak?), mégsincs nincs kiemelve, hogy az eredeti szerzői jogok kikhez tartoznak, saját írásként van fent. Egy író legjobb eszköze a kreativitása, hogy a szereplőit, kitalált fegyvereit, helyszíneit, bármit hihetően és átélhetően le tud írni, az olvasó úgy tudja igazán magát a regénybe beleélni. Ez még egy fanfiction esetében is érvényesül. Te erre a fáradságot sem veszed, inkább képekkel helyettesítesz nagyobb részleteket.


Ne haragudj, de nincs értelme ezt a blogot folytatnod, ha ragaszkodsz ehhez az ötlethez. Ezer meg egy ilyen "csakazértis blogot írok, mert az a menő"-stílusú tinilány netes irományait találni meg, köztük akad eredeti ötlet is. Te viszont játékokból és irodalmi művekből összecsipegetett morzsákból kotyvasztott ürességet dobsz az olvasóid elé, semmi mondanivalója a történetnek, semmi tartalma, semmi értelme.


Ha komolyan érdekel az írás, mert szórakoztat, leköt, foglalkozz vele, olvass és tanulj, de első sorban rokonok véleményét kérd ki. Ha nem bírod elviselni a negatív kritikát, miért teszed ki nyilvánosan az internetre? Elismert szerzők is kapnak bőven negatív kritikát, és tanulnak belőle. Jó esetben.


--


Aki azt írta a válaszadók közül, hogy lehurrogjuk, attól megkérdezném, hogy ugyan miért jó bátorítani olyasvalamire, ami nem megy. Lehet kezdő, de kezdőként is vállalja az internetre feltöltéssel, hogy őszinte (még ha túlnyomóan negatív is) véleményeket kap. Aki ígéretes tartalmat ad ki a kezéből, azt igenis el szokták ismerni. Ezt ebben az esetben, nem lehetett elmondani. Ha elhatározott, akkor a negatív megnyilvánulásokból is kihalmozza, ami a hasznára válik.

2015. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

én megértem amit irtál,irtatok és használnám is de most nem értem mi értelme lett volna elmondani hogy pl: a szőrmebundánál hogy milyen színű meg milyen mintájú stb. a helyesírásra meg annyit, hogy mikor készen volt akkor bekapcsoltam a helyesírás ellenőrzőt és az javitott ki mindent.

Amikor meg azt irtam, hogy "nem tom" arra meg a tini beszédet akartam írni.

Lehet sőt biztos hogy nem raktam szóközt a mondatok elején és végén a betákhöz de az most mit zavar mindenkit?

Mégegyszer mondom én megértek mindenkit és töröltem a blogot

2015. dec. 16. 19:08
 18/20 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=RSoRzTtwgP4

Ez a videó talán segíthet megérteni, hogy miért is szükséges az, hogy mindent jellemezve írj le, és mutass e az olvasónak, az írás rengeteg gyakorlást és tanulást igényel.

Bár én nem olvastam a regényt, de a véleményezőid között javarészt csak negatív hozzászólással rendelkező emberek voltak, te pedig nem fogadtad szívesen azt amit írtak. Egy író, festő, zenész, bármilyen művésznek adnia kell a negatív kritikákra is, hogy legyen min változtatni, és a következő próbálkozásnál jobban sikerüljön. Kérdésed az volt, hogy véleményezzék, megtették, fogadd el, és ne töröld az irományod legközelebb, mert ebből is tanulsz.

Én nem vagyok író, és nem szoktam túl sok könyvet olvasni, mégis tudom, hogy hogyan is kell kinéznie egy jó könyvnek. Jobban le kell írnod a világot amiben szerepelnek a karaktereid, hiszen mégis hogyan képzelné el az olvasó a világodat, ha nincs semmi információja róla? Ha ebben a világban játszódik könnyebb dolgod van, ha teljesen kitalált, akkor addig bővítheted a világ leírását, ameddig csak akarod, de ezt apránként, rejtve tedd meg, mert senki sem akar 1 órán keresztül olvasni egy nem létező világról, de ha elrejted a szövegedben a kulcsszavakat, sokkal jobban beleéli magát az olvasó. Például egy soha fel nem fedezett Földhöz hasonló bolygó élőlakóiról akarsz írni, akiket meglátogat egy felfedezőcsapat, akkor egy két felfedező közötti párbeszédben elrejthetsz egy olyat, hogy megemlítik a növények magasságát, amelyek sokkal nagyobbak mint a Földön, egy ember pedig válaszol, hogy biztosan a nagy oxigéntartalom miatt, ez csak egy kis jelentéktelennek tűnő párbeszéd, talán sokak számára az is, de egy ember számára, aki régebb óta olvas, onnantól kezdve minden jelenethez óriási növényeket fog elképzelni.

Sajnálom, hogy regényt írtam, csak segíteni szerettem volna a válasszal, amit remélem, hogy elolvasol. Sok sikert az íráshoz! Ne add fel! :)

2016. jan. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kedves utolsó válaszoló. Ma vagy holnap elkezdek egy újat ahogy mondtad és majd meglátjuk, mégegyszer köszi :D
2016. jan. 9. 20:11
 20/20 anonim válasza:

18. válaszoló vagyok.

Örülnék, ha elküldenéd majd az új történetet, szívesen véleményezem, ha szeretnéd. :) Nem sokszor vagyok GYK-n, de amikor fent vagyok és megkapom az üzenetet, akkor azonnal visszaírok. :)

2016. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!