Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha olyat szeretnék az oldalamr...

Ha olyat szeretnék az oldalamra, hogy fizetni kell pontért, aztán ha valaki nyer akkor én fizetek a nyertesnek. Ennek van valami jogi ill. adózási vonzata? Nem százezrekről lenne szó.

Figyelt kérdés
2015. aug. 18. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, + szerencsejátéknak minősül így azok a szabályok és engedélyeztetések is vonatkoznak.
2015. aug. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rosszul írtam nem nyerni hanem részesülni. Az nem ugyanaz. ÉS akkor mit kéne papíroznom?
2015. aug. 18. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ezt itt kell megkérdezned, akkor ebben a pillanatban felejtsd el az ötletet örökre, ha nem szeretnél alaposan ráfizetni.
2015. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
miért is?
2015. aug. 18. 19:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert életképtelen az ötlet és a hozzáállás.
2015. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Djjjozsiiiii ***** válasza:

...fizetni kell.... ez már kimeríti a számlaadás tényét, illetve valamilyen céges forma meglétét

...nyer... tehát elbukhatja, ez meg szerencsejáték.

Még olyan oldalt sem készíthetsz legálisan, ami valamilyen védett játéktípushoz ad tippeket.

...részesedés -> piramisjáték, betétgyűjtés, ugyancsak tiltott.

2015. aug. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

tiltott? És pl. a 10forintért.hu szerű oldalak? Azok is gyűjtik a pénzt be mint állat és utána vagy megnyered vagy nem a terméket. Én nem ilyet akarok.

Nem akarom elmondani a teljes ötletet, de a lényege az hogy pontot lehet venni pénzért amit bizonyos dologba lehet fektetni, és valaki ha úgy alakul a bevétel x %-át visszakapja jutalom fejében. Ebben mi olyan rossz? Mintha pl. futóversenyen nem ez lenne... ott is van egy olyan, hogy nevezési díj. Utána tulajdonképpen abból az összegből van véve a nyertes ajándéka, csak előre. Akkor az is piramisjáték és 100x-os bűn? Na mindegy.

2015. aug. 19. 07:19
 8/8 anonim ***** válasza:

a 10forintert.hu vagy valós URL -en: WellBid.com egy Ciprusi cég, nem eu -s tulajjal, így a magyar törvények nem vonatkoznak rá.

NAV annyit tehet, hogy a 10forintert.hu -t eltéríti magához amint megkapja bírósági engedélyt.

(mert ugye se ÁFA, se VÁM nem kerül kiszámításra, amivel még 50~60% -al többet kéne fizetni)

Amúgy ez a WellBid egy pénz lehúzás + szerencsejáték.

Ugyan is nem abból van a bevételük, hogy eladják, hanem hogy licitálnak. ;-)

Így egy termék árának akár 2× -ese is bejöhet licitek formájában.

Ez lényegében a csóró emberek kihasználására megy...


Nézzük a te ötleted:

"pontot lehet venni pénzért" <<< itt akkor a befizetés, pont vásárlás után ÁFA -s számlát kell adnod, és egyéb adók lejönnek, mert a pontok olyanok mint a termékek, így bevételként kell kezelni.

"bizonyos dologba lehet fektetni ... a bevétel x %-át visszakapja jutalom fejében" <<< ez már nagyon hasonlít a tőzsdére, ahol értékpapírok a pontok, és abba lehet pénzt fektetni.

Itt más gazdasági szabályzások is vannak, ezt főként egy könyvelő tudná elmondani, de szigorú feltételekre számíthatsz...


A verseny és nevezési díjak rossz hasonlat.

A nevezési díj összege még csak nem is jelentős része a teljes költségeknek.

Az ilyent önkormányzati, vagy nonprofit szervezetek rendezik adományokból.

Azaz nem hogy pénzt hoz, hanem pénzt visz.

Dunaújvárosit tudom mondani egyedül, mert ott voltam érintett a szervezésében.

A nevezési díjak kevesebb mint 1% -t tette ki annak amibe az egész került.

durván 200 ezer volt a bevétel, és 25~30 millió volt a kiadás.

(különböző eszköz bérleti díjak (kordon, autó, pavilon...), technikai munkatársak, résztvevők közt osztogatott üdítők, ételek...)

2015. aug. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!