Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » JavaScripttel tudok fájlt...

JavaScripttel tudok fájlt darabolni?

Figyelt kérdés

a hosting cég nem engedélyezi az upload_max_filesize módosítását, ezért a feltöltés előtt fel kéne valahogy darabolni a fájlokat...


lehetséges?


2015. aug. 2. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
javascriptben nem tudsz fájlműveleteket végezni, maga a nyelv nem engedi, hogy az operációs rendszerbe beavatkozzon.
2015. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A FileReader-t nézd meg:

[link]

Viszont régi böngészőkben nem megy.

2015. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én nem javaslom, mert bár lehetséges ahogy az előttem lévő is linkelte,

de olyan mértékben fogja pusztítani kliens oldalon a memóriát nagy fájlok esetén, ami könnyen a böngésző összeomlásához vezethet.

Ha képekről van szó, akkor esetleg egy előméretezést lehet csinálni JS -el.

Így kisebb lesz a feltöltendő adatmennyiség, és kliens oldalon is gyorsabban mennek fel a képek.

De ha ennyire nem rugalmasak, vagy tényleg akkora fájlokat tárolsz, akkor egy olcsóbb VPS -t javaslok.

havi ~1 ezresért már kapsz 20~30GB méretűt, amit úgy konfigurálsz ahogy szeretnél.

Akár GB -ot is tölthetsz fel, ha arra van kedved. (Amíg a tárhely bírja)

2015. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!


8MB a limit, max. 25MB-os mp3 fájlokat engednék feltölteni (ez kb. 10 perc 320kbps esetén)... a memóriának illene bírnia

2015. aug. 3. 13:18
 5/13 A kérdező kommentje:
a hostingernél ingyen kapok 2GB-ot, amíg az oldal ezt nem növi ki, itt maradok
2015. aug. 3. 13:25
 6/13 anonim ***** válasza:
#3: Mért zabálná a memóriát kliens oldalon? be lehet tölteni darabokban is: [link]
2015. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mert a hüle böngészők RAM -ba cache -elik, amíg nem küldöd el, legalább 2× annyit fogyaszt mint a fájl mérete.

Ami 25MB -nál még nem olyan sok, de már pár száz MB -nál már érezhető.

Ami egy átlagos ~2GB RAM -al szerelt gépnél ahol 1GB -ot a rendszer és automtatikusan induló programok, 200~300 MB -ot az alap böngésző alapból pusztít + még az aktuális oldal, és már is limit gond lehet a RAM. :-)

Persze nekünk akiknek 8~16GB RAM van a gépében ez nem jelent gondot.

2015. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
(bocsi, telefonálta és kicsit magyartalanul fogalmaztam)
2015. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De csak a darab mérete x2 memóriát foglal, nem? (Az is gondolom azért, mert unicode stringben tárolja)

Bevallom, én nem próbáltam ki, de stackoverflown azt írják, hogy gond nélkül ment 3 gigás fáljllal.

Jaja, sőt nekem 32GB van:), de azért 6 gigát már megéreznék:)

2015. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ja... még valamit elfelejtettem: a "post_max_size" is "8M", szóval lehetséges ezeket nem egyszerre, hanem egymás után post-olni?
2015. aug. 3. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!