Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyire érdemes PHP5 tanulásá...

Mennyire érdemes PHP5 tanulásába belekezdeni?

Figyelt kérdés

Matt Zandstra - Tanuljuk meg a PHP5 használatát 24 óra alatt c. könyvére szert tettem nem is olyan rég, elkezdtem lapozgatni. Érdekel a programozás, és a weblapkészítés is, de a weblapprogramozói nyelveket annyira nem ismerem, így a PHP5-öt sem tudom, mennyire új, vagy fejlett nyelv. Érdemes elkezdeni tanulni?

Köszönöm előre is a válaszokat!


19/F



2015. júl. 22. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Mellette HTML, CSS, Javascript, SQL.
2015. júl. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Van rá kereslet és lesz is még évekig!

Megéri tanulni, a tudás, bármilyen tudás is, midenképen megéri :)

Én is nagyjából 19-20 voltam mikor elkezdett komolyan érdekelni a dolog, mert egyetemen is tanítgatták. Azt hiszem az egyik könyv ugyan ez volt mint amit te akarsz most olvasgatni.


Mára immáron 2 éve dolgozom webfejlesztőként és jól megélek belőle, ráadásul elég szabad életet élek, mivel távmunkában csinálom. Nem aggódom, ha esetleg elrontok valamit, hogy kirúgnak, mert nagyon könnyen el tudok menni bárhová

2015. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Az egy elég béna könyv. Amúgy alapnak jó, ha úgy általánosságban a programozás is érdekel, nem csak a weblapszerkesztés/webprogramozás. Kezdetnek az is megteszi, de jövőt nem nagyon lehet abból felépíteni, már ha nagyobb terveid is vannak. Eléggé halott dolog már a webdesign/webprogramozás, ma már mindent helyettesítenek a templatek, Joomla, WP, Drupal. És OOP szemléletet se feltétlenül PHP-ból merítenék elsősorban.


Nagyon ne lovagold bele magad szerintem, írj azért pár SQL lekérdezést, kapcsold össze PHP backenddel a dolgokat, tegyél bele AJAX requesteket, meg úgy alapból barátkozz meg a Javascripttel, HTML-el, CSS nyelvekkel. De sok időt ne fordíts az egészre.

2015. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igazából programozás szakra jelentkeztem egyetemen, és érdekel is maga a programozás, plusz láttam webprogramozói diákmunkát is, és mivel az emelt szintű érettségire is egyedül készültem fel a programozási feladatra, ezért gondoltam, hogy megtanulom! :)

Ment mindenkinek a zöld kéz!

2015. júl. 23. 00:33
 5/7 A kérdező kommentje:
#3: Hát igazából a PHP5-öt azért gondoltam, mert az előző válaszban is írtam, kenyérkeresési lehetőségként gondoltam rá, mivel alapból a programozás érdekel és szívesen csinálom, amolyan "Hobbim az életem." nekem ez! :) De köszönöm a tanácsot és a választ Tőled is.
2015. júl. 23. 00:34
 6/7 anonim válasza:

Diákmunkára tök jó viszont, az egy jó ötlet. Meg úgy az egyetemi évek alatt tényleg szép pénzeket lehet belőle összeszedni, ha van, aki outsourceolja neked a munkát, később meg, diplomával már komolyabb pozíciókban is el tudsz már helyezkedni.


Egyetemre való felkészítésre viszont nagyon nem ajánlanám. C, C#, java főleg, amibe nagyon belenéznék első egyetemi évem előtt.

2015. júl. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Agilitás függő.

Ismerek olyant aki főiskola utolsó évében már az invitelnél volt szerződésbe, és immár ~5 éve ott dolgozik.

De olyat is aki kiváló végzettséggel rendelkezik ELTE -ről, de csak McDönciben kisegítő...

2015. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!