Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML kód optimalizálására eszköz?

HTML kód optimalizálására eszköz?

Figyelt kérdés
Milyen programot ajánlanátok HTML kód optimalizálásához? Van egy elég kusza weboldal, aminek a ráncfelvarrására kértek meg. Kb 60 cikkről van szó, mindenféle üres div-ekkel van tele, amit egyesével törölgetni macerás, ráadásul a kód eléggé átláthatalanul van megformázva. A NetBeansnek úgy tudom, van automatikus formázó funkciója, olyan, ami kioptimalizálja az üres bekezdéseket és div-eket, olyan létezik?

2015. júl. 18. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lenne egyszerűbb kiszedni a tartalmat és újra megírni az oldal sablonját?

G.

2015. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dreamweaver-ben emlékeim szerint volt "clean" funkció. De az átláthatatlan formázással ígyis-úgyis kézzel kell majd szenvedni, szóval #1 +1.
2015. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre való például a HTML-Tidy:

[link]

[link]

[link]


Ennek vannak online implementációi is:

[link]

2015. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Netbeans beállításoknál ->editor->on save és ott lehet állítani, hogy rendezze, kivegye a felesleget meg ilyenek. Szerintem üres diveket semmi se fog neked kivenni, nehéz elhinni, hogy semmi céljuk nincs azoknak, abszolút semmi css sincs rajtuk?
2015. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kipróbálom őket. Úgy néz ki a dolog, hogy egy régi honlapot költöztetett egy annyira nem hozzáértő ember, és ötletem sincs, hogy hogyan kerültek bele a kódba üres bekezdések meg divek. Semmi változás nem történik, ha kiveszem őket, van rajtuk css, de semmi értelme.
2015. júl. 18. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!