Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » VPS-s éknél, hogyan működnek...

VPS-s éknél, hogyan működnek a következő dolgok?

Figyelt kérdés

- több domain név és subdomain megfelelő weboldalra vagy rész oldalra irányítása ?


- e-mailezés saját domainnel/subdomainnel ?


2015. máj. 28. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy vps / rendes szervergép jelen esetben nem számít, a kettőn ugyan úgy kell ezeket megvalósítani, szoftvertől függően.


Tehát ne azt kérdezd, hogy vps-en hogyan kell, hanem hogy XY oprendszeren XY szoftvernél hogy kell.

2015. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Linux serveren


CentOS

2015. máj. 28. 20:56
 3/9 A kérdező kommentje:
PHP weboldalak
2015. máj. 28. 20:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Apache esetén pl így:

[link]


Email szervert még nem tettem fel, de itt van vmi ami jónak tűnik:

[link]

2015. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2015. máj. 28. 21:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon kezdő vagy :-)

Cent OS -ről passzolom, fedora alapú, nem tudom hogy ott specifikusan mit módosítottak benne.


De általánosságban:

Első szinten, kiválasztasz egy Revers Domain -t, és megkéred a VPS szolgáltatót, hogy állítsa az IP címedhez.

(Email küldéshez elengedhetetlen)


Weboldalak más-más domain esetén,

Ahogy az előttem szóló is írta, létre kell hozni virtual host fájlokat, amiben alies alapaján megtudod határozni melyik a hozzá tartozó dokumentum mappa.

+ itt lehet majd beállítani, hogy mi legyen az alap sender email küldésnél.


Email küldés hez, a fetn írt revers DNS után, mint alap hostname, lehet telepíteni exim4 / postfix vagy hasonlót.

Ami alapból a rendszeren lévő felhasználókat használja email küldésre, azaz xyuser@reversdns.tld címen fog menni,

de ha egyediket szeretnél, több domainnel, akkor olyan levelező szerver kell, ami adatbázisra épül...


CentOS esetén nem tudok részleteiben segíteni, mert nem ismerem az ott elérhető programokat, és a rendszer speciális dolgait, de ha Deb/Ubu alapú rendszerre térné, akkor van részletes leírásom.

2015. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A centOS-st azért kérdeztem mert ezt láttam alapnak miden VPS szolgáltatónál.


Ettől függetlenül érdekelnek más alternatívák is :).


Köszi szépen. :).

2015. máj. 29. 08:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Össze szedtem neked, egy egyszerű telepítési útmutatót szöveges fájlba.

[link]

2015. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. máj. 29. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!