Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom kattintás után...

Hogyan tudom kattintás után megváltoztatni a gombot és egy másikat is?

Figyelt kérdés

Csináltam egy szavazórendszert.

A lényege ez hogy különböző képekre az oldal frissítése nélkül lehet szavazni.


Miután valaki megnyomja az egyik gombot az átalakul, és kiírja hogy hányan szavaztak a képre pozitívan.


A probléma az hogy a másik gomb (a negatív szavazat) nem alakul át.


Az első gomb osztálya : igen

a másiké pedig : nem


azt szeretném valahogy elérni, hogyha valaki rákattint akármelyik gombra, akkor mindkettő gomb átalakul és kiír valamit.



#php #gomb #Ajax #katitntás
2015. máj. 15. 13:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Mit használsz, jQuery-t? Akkor ha egy css tulajdonságot akarsz megváltoztatni, akkor:


$('.nem').css( 'tulajdonság', 'érték' );


Ha mondjuk 'disabled'-re akarod állítani, akkor:


$( '.nem' ).prop( 'disabled', true );


De ne feledkezz meg róla, hogy a felhasználó maga az ördög és csalni akar. Ha a szavazat elküldése után jQuery-vel beállítod egy gombra, hogy disabled, akkor megnyitja a Firebugot, törli a disabled-et és újra szavaz. És újra, és újra... Erre a szerveroldali ellenőrzés a megoldás: legyen a júzer azonosítva és belépve, és kövesd, hogy egy dologra csak egyszer szavazhasson. Még így is megteheti, hogy százszor regisztrál, de az már általában túl macerás nekik, főleg, ha kivéded az automatikus regisztrációkat (pl. egy email = egy reg., captcha, stb.).

2015. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!