Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Php toAscii függvényt akarok...

Php toAscii függvényt akarok használni mysql lekérdezésen belül. Hogyan ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A toAscii függvény nem beépített, a lényege hogy linkszerűvé alakít egy stringet. Na most ezt akarom alkalmazni mysql lekérdezésen belül.

pl. select szinesz from film where toAscii(szinesz) = toAscii($_GET['szinesz'])

a mezőt át akarom alakítani a linkszerűvé és úgy összehasonlítani a get értékével. Kivitelezhető vagy valami más utat keressek? Tudom hogy lehetne eleve már a linkké alakított string-re keresni az adatbázisban de nincs ilyen és nem is akarok belerakni, a helyzetből adódóan nem teszek bele. A segítséget köszönöm előre is.


2015. máj. 8. 13:42
 1/5 Tengor ***** válasza:

Ha a színészt eleve a toAscii függvénnyel tárolod le, akkor oda nem kell konverzió. Ha meg nem úgy tárolod, akkor meg a PHP változót nem kell a függvénnyel bizergálni.

Ugye prepareted statementekkel írod az SQL lekérdezéseket!

2015. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a gond az hogy a színészek rendes nevükön, ,-al elválasztva vannak text-ként egy mezőben. Na most ha lekérdezek akkor ebből kéne kihalásznom egyet, ami toAscii formában van az url-ben, de ezt ugye nem tudom összehasonlítani. Ezért kéne fetch_array előtt toAscii formára hozni where után a mező értékét, és azt összehasonlítani még a lekérdezésen belül. Vagy nem tudom hogy legyen mert filmeket kell listázni amiben szerepel egy-egy színész. Vagy marad az hogy eredeti formában kerül be az url-be de szerintem akkor szétmegy a kódolás miatt.... legalábbis chrome alatt.
2015. máj. 8. 13:56
 3/5 Tengor ***** válasza:

Ajjajjj... eleve rossz az adatbázis. Kellett, hogy tanuljatok normál formát, aminek valamelyik pontja kimondja, hogy egy mezőbe csak egyszerű adattípus kerüljön (a gyakorlatban persze vannak halmazok, meg XML meg ilyesmi, de ezek könnyítik a felolgozást és nem nehezítik). A színészek felsorolása, már nem egyszerű adattípus, hanem lista. Így külön táblába célszerű kiszervezni.

Mivel egy filmben több színész is játszik, illetve egy színész több filmben is szokott a film és a színész között több-a-többhöz kapcsolat lesz.

2015. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom hogy rossz, de már egy meglévővel próbáltam dolgozni (előző programozó munkája) de akkor érdemes kiszedni külön táblába a színészeket gondolom és csak az id-ket beiratni?
2015. máj. 8. 14:02
 5/5 Tengor ***** válasza:
Egy tábla a színészeknek, egy a filmeknek v. daraboknak és egy kapcsolótábla a kettő közét (több-a-többszöz)
2015. máj. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!