Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Html-php, összeadás, kivonás...

Html-php, összeadás, kivonás változókkal . De hogyan?

Figyelt kérdés

Az az ötlet jutott az eszembe, hogy megcsinálhatnám a fizika, kémia képleteket weblapra ahova ha beírom a megadott értékeket az kiszámolja... a telefonom megtudja jeleníteni ezeket, tehát elvileg ez már nem probléma...


De a neten nem találtam olyan kódokat amik a böngészőben is megjelentek volna :S ha alaki tudna nekem írni egy alapot abból már eltudnék indulni mégis hogyan tovább...


tehát pl a sebesség képletét akarom megoldani az V=S/t


kettő darab beviteli hely kéne az S-nek és a t-nek majd kiiratni a megoldást.


Ha vki segítene ebben megköszönném =)


2010. febr. 10. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
nem igazán értem ennek a lényegét, és értelmét sem látom. miért nem jó erre a számológép?
2010. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kiszámítási része az nem ha van eleve értékünk:

<?php


$s = 12;

$t = 3;

$eredmeny = $s / $t ;



print ("$eredmeny");


?>


Ez egy előre meghatározott számból számol.


űrlapról átlehet adni értéket változóként és a változókat fel lehet használni.

Én ezt csak úgy tudnám megvalósítani, hogy van egy ürlapo és van egy számoló oldal, az ürlapról átadom az értéket a számoló oldalnak ami megjeleníti azt.


Viszont amit szeretnél az úgy szép, hogy amint beírja az adatokat a felhasználó ne kelljen azt elküldeni egy feldolgozó oldalnak, hanem csak "kiszámol" gommbra katintani és kiírná az eredményt ugyanabban az oldalban.

vagy eleve már a számok beírása után megadja az eredményt.

2010. febr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
őőőő, php-t hogy akarsz a telefonodon megjeleníteni? van rajta webszerver? A gépeden van webszerver? :D php ugyanis nem a kliens gépen fut le. Oda már csak a kimenet kerül. html-t megnyithatja a telód viszont
2010. febr. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
javascript
2010. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hasonló problémával küzdöttem a minap. Saját weboldalamra szerettem volna egy nagyon egyszerű kis számítási feladatot elvégző oldalt beszúrni. Egy lépcső számítási feladatról volt szó, vagyis csak a négy alapművelet.

Majdnem egy napomba telt mire rájöttem, hogy ez HTML-ben nem fog menni, mert ez csak egy leíró nyelv. Végül is én JavaScriptet választottam. Egy újabb nap alatt el is készültem. Már tudom, hogy a PHP-t is választhattam volna.

Sajnos jó példákat én sem találtam, a saját oldalamat meg nem illik idelinkelni. Nem vagyok programozó, de a Jávát ilyen alap szinten 1 nap alatt el lehet sajátítani. Sok sikert!

2011. febr. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!