Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML5 jelenbeli használhatósága?

HTML5 jelenbeli használhatósága?

Figyelt kérdés

Ami érdekelne azaz, hogy ha jól tudom, nem támogatott IE9 alatt és és bár a modern böngészők támogatják ( nem mind ), rengeteg engem használ még XP-t, cégek is!, amire tudomásom szerint csak IE8 a max. Javítsatok ki ha tévedek.

Ekkor ha elkészítesz egy honlapot, azzal mi lesz az ilyen böngészőkben?? Selejtes működés, abszolút nem fog futni, kell külön kis hackeket csinálni mindenhez, akár teljes másik html-t régi módszerrel, vagy mégis hogyan oldják meg?

Vagy szimplán nem foglalkoznak az ilyen böngészőkkel, hogy használj rendeset :D



2015. jan. 13. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Hack, kompromisszum. Detect HTML5 functions -> pl. modernizr, ez alapján el lehet rejteni html5-ös cuccokat, és mást megjeleníteni helyette régi böngészőn.
2015. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jan. 13. 10:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azon az elven vagyok, hogy ha maximum a megjelenítésben tér-el de működik akkor használom. És nem foglalkozok vele hogy hogy néz ki exploreren. Akinek ez nem tetszik, keressen másik fejlesztőt. :)
2015. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

IE8 -al nem foglalkozom, sőt aki azt használ az sürgősen váltson, és távolítsa el.

(Foltozatlan ActivX sebezhetőségek vannak benne, tetszőleges programot lehet rajta keresztül számítógépre juttatni és futtatni.)

IE9 elég sokat támogat már, igaz akadnak hiányosságok rendesen, de könnyedén áthidalhatóak, az effekt hiányok meg akinek kell frissít.

IE10 -től már azért jó a kompatibilitása, nincs nagyobb eltérés mint FF és Chrome közt.

2015. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Xp-n is fut a legújabb firefox + chrome.
2015. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Cegeknél általában IE9-ig kell támogatni, néha a megrendelő zöld utat ad, hogy dobjuk a fenébe az IE-t. :) Olyankor happyness van.
2015. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. jan. 13. 11:52
 8/10 anonim ***** válasza:
A Microsoft sem támogatja az IE8-at, te miért tennéd?
2015. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért érdekelt, mert úgy tudom hogy sokan használnak még XP-t cégeknél is ( pl ahol apa dolgozik :D ), szóval nem tudtam h mennyire szokás pepecselni vele, h azokon is jól fusson. De úgy látom a válaszokból, h akkor IE9 alá már nem igazán néznek fejlesztesnél.
2015. jan. 13. 17:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg itt, egész jó összefoglalást találsz:

[link]

2015. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!