Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Google Adsense-nek van értelme...

Google Adsense-nek van értelme még? Mennyit lehet keresni vele havi szinten, és mennyire fix? Tudom látogató függő, de mondjuk eleinte pártíz látogatóval számolva?

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Pár tíz látogatóra semmi és senki nem fog neked fizetni egy fillért sem. Több ezer napi letöltés ahonnan van értelme ilyenben gondolkodni.
2015. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pár tíz látogatóval örülhetsz ha pár száz Ft összejön havonta. Vannak akik megkeresnek havi 50-100 ezret vele, de több weboldallal és nagy látogatottsággal. Viszont ha már ténylegesen nagy a látogatottsága egy weboldalnak akkor nem érdemes Adsense-szel bajlódni, mert ha cégeknek közvetlen adod a banner helyeket, sokkal többet kereshetsz. Nyilván ez utóbbi is látogatottság függő, a semmiért nem fizetnek, de hírportálokon több száz ezer vagy milliós tétel lehet egy pár hetes banner bérlés is.
2015. jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem van 200 videóm, 700 felíratkozóm, és 160 ezres becsült össz. megtekintésem.

Ezzel eddig kerestem pont 10 dolcsit.

Szóval nem nagy biznisz. :)

2015. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na ez az... manapság már semmi sem profitáló a neten, ki se lehet találni semmit, mindenre van már site meg app...

Web-programozó vagyok de kutyának se kell már a szakmabeli ember csak ha már úgy született valaki... Ilyen távmunkákat csinálgatok de nem sok semmi. Mit lehetne tenni nem tudom hogy normális bevételem legyen.

2015. jan. 12. 11:02
 5/10 2xSü ***** válasza:
100%

> Google Adsense-nek van értelme még?


Van. Pl. ha csinálsz egy oldalt, ami amúgy jól pörög, és nem akarsz különösebben meggazdagodni belőle, akkor némi bevételt hozhat, ami esetleg bizonyos költségeket ellentételezhet.


Mondjuk csinálsz egy Minecraft szervert, annak van egy honlapja. Teszed mindezt azért, mert szereted a játékot, és ha nem kapnál érte pénzt, és nem is kellene érte fizetned semmit, akkor is csinálnád. Ha viszont a honlapodon van egy reklám, az esetleg havi pár ezer forintot behozhat. Az pont elég lehet mondjuk a szerver bérleti díját kifizetni.


> manapság már semmi sem profitáló a neten


Dehogynem. Csak ahhoz megfelelő tartalmat kell előállítani, amiért az emberek pénzt is áldoznak.


A pénz nem a fán terem. Amit te pénzt kapnál, azt valakinek ki kell fizetnie. Fizetni meg akkor fog valaki, ha valamit kap is cserébe.


> Web-programozó vagyok de kutyának se kell már a szakmabeli ember


Dehogynem. Mi is hónapokig kerestünk igazán jó szakembert. Nincsenek sokan. Néhány jelentkező volt, de hát nem volt meg a megfelelő tudásuk. Igazán jó szakemberre mindig szükség van. Csak ehhez meg tényleg meg kell lenni a megfelelő tudásodnak.


> Mit lehetne tenni nem tudom hogy normális bevételem legyen.


Böngészni az állásajánlatokat, benyújtani az önéletrajzodat ide-oda, elmenni állásinterjúkra, stb… Én nagyon nem voltam hasonló cipőben mostanság, de ezzel lehet munkát találni. Az sem baj, ha van ismerősöd, aki valahol be tud ajánlani.

2015. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó szakemberre valóban szükség van nagyon is ebben a szakmában, csak sok az önjelölt aki a profi szinttől nagyon messze van, mégis szakembernek nevezi magát. Én kértem privátban 1-2 referenciát a kérdezőtől, egyelőre ez még a hobbiszint ahol tartasz, komoly munkákra még ne számíts. Képezd, fejleszd magad és jó lehet ez, mindenki elkezdte valahol, csak ismerd a saját határaid és értéked
2015. jan. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Értelme az van csak az ócska énblogok meg fanfiksönökkel soha nem is lehetett pénzt keresni. Én a micrositeokban utazom azokkal volt hogy egy hónapban hatszámjegyű összeget kerestem, és jóval kisebb az idő és pénzbefektetés mint felépíteni egy komoly oldalt.
2015. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mi számít komoly munkának akkor? Amit most írok azt komolyabbnak érzem de gondolom az is csak hobbi szintű lesz... nincs motivációm, pl. írni egy webshop motort mert tudom hogy nincs piaca, mert ott az opencart, magento satöbbi, meg egyéb open source projektek... Adogatom be egyébként az önéletrajzomat de gondolom kevés és gyér a referenciám.
2015. jan. 12. 18:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem vagy képben. Az hogy írsz egy weblap motort meg csinálsz egy oldalt két külön dolog. Egy weblap motorért ma már senki nem fizet mert ahogy írtad, kismillió ingyenes megoldás van, a lénye gaz lenne bevétel szempontjából hogy milyen tartalom lesz rajt és az mennyire érdekli az embereket. Senki nem fog hasra esni attól hogy azt az oldalt te programoztad nem pedig összekattintottál egy drupalt. Az adsense meg pláne nem fog neked ezért fizetni vagyonokat ;)
2015. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 2xSü ***** válasza:

Ez olyan, mint az autóvezetés. Az, hogy egy ucoz.hu-n összedobsz egy oldalt, vagy neadjisten feldobsz mondjuk egy Drupalt, letöltesz hozzá pár modult, bekonfigurálod, meg esetleg ráhúzol egy egyedi dizájnt, akkor ez olyan, mintha navigátor lennél egy autóban. Már ismered a KRESZ-t mondjuk, egy rutinpályán már azért meg tudsz csinálni ezt-azt, de ez még azért nem sok.


Aztán ha létrehozol egy saját honlapot, amit teljes egészében HTML-ben, CSS-ben írtál, te magad írod meg a szerver oldali részt, a javascriptet is, az olyan, mintha megtanultál volna autót vezetni, elvégezted volna a vizsgát.


Érezheted azt, hogy te már mennyi mindent tudsz, de igazából az autóvezetés alapjait tanultad meg. Érezheted azt, hogy te már nagyon önállóan tudsz vezetni, de ez nem jelenit, azt, hogy jó sofőr is lennél. Ez inkább a minimum, mint a csúcs.


(Most egyelőre ennyi válaszra volt időm. Ha lesz még, akkor lehet írok újabb választ.)

2015. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!