Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet beállitani egy...

Hogy lehet beállitani egy Három frame-ből álló oldalnál, hogy külön ne lehessen mind a három frame-t scrolloztatni. Hanem az egészet egyszerre?

Figyelt kérdés

vagyis viszintesen vannak tagolva és mind a három frame-t külön külön lehet csak scrolloztatni, nekem ugy kéne hogy a három frame teljesen kinagyobbodjon amennyire kell, és rendesen oldalba egy scroll-al lehet fel és le vinni

mert ha az egyik frame-nek beirom hogy scrolling="no" akkor az adott frame nem lesz scrollozható ugyan, de ugyse jelenik meg a teljes tartalom csak amennyi érték megvan adva a rows-ba.


2010. jan. 30. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek semmi értelme
2010. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de igen... azt akarom hogy az index.html nek a Lábléce és mégegy kis hely az mindig ugyan az maradjon, tehát az soha ne töltödjön be ujra amikor valamelyik linkre katintok, csak a frame be ami van...

és ugy nem jo hogy a frame csak ugy jelenik meg ahogy megvan adva az értéke...

2010. jan. 30. 20:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alap html oldalon csinálj egy táblát, a tábla celláiba importáld be a frame-eket noscroll-al. Így működik az amit szeretnél.
2010. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

lol télleg... :D erre nem is gondoltam, :D kösz

ja és még annyit hogy akkora tábla hoszzuságát/magasságát hogy tudom ugy beállitani hogy ne fix legyen?, mit tudom hogy ne 800px legyen, hanem a tartalom mennyiségétől függően változzon??

100% adok meg neki?

2010. jan. 31. 10:36
 5/7 A kérdező kommentje:

itt a kod.

pls segitsetek hogyan kellene



<frameset rows="48%, *" scrolling="yes">

<frame src="mellekoldal.html" norezise frameborder="no" scrolling="no">

<frame src="flashfooter.html norezise frameborder="no"

scrolling="no>

</frameset>


Ez az alap kod,, ennyi lenne,, a mellek oldal az tartalmazza magát az egész oldal, kivéve a hátteret vagyis a body-t, és a Láblécet meg egy zenedobozt amiket a flashfooter tartalmaz.

Nekem ugy kellene hogy az egész az index.html -ben van ugye, és csak a mellekoldal kell változzon, mert abban van a menu meg minden.

A flashfooter az örökké ott kellene maradjon, és soha ne töltödjön be ujra

igy probáltam meg táblázattal

<table>

<td>


<frameset rows="48%, *" scrolling="yes">

<frame src="mellekoldal.html" norezise frameborder="no" scrolling="no">

<frame src="flashfooter.html norezise frameborder="no"

scrolling="no>

</frameset>


</td>

</table>



de igy a frame-k meg se jelentek...

2010. jan. 31. 11:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Így csináld:

<table><tr><td> (ide másold be a fejléc html részét)</td></tr>

<tr><td><frameset rows="100%, *" scrolling="yes">

<frame src="mellekoldal.html" norezise frameborder="no" scrolling="no"></frameset></td></tr>

<tr><td> (ide másold be a lábléc html kódját) </td></tr>

</table>


Ebben az esetben csak 1 frame-d van, de ez a legjobb megoldás a problémádra. (szerintem)

2010. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, de a fentebb említett megoldás sem jó neked, utánagondoltam, de amint eszembe jut valami leírom.
2010. febr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!