Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lehet cellának vagy táblázatna...

Lehet cellának vagy táblázatnak nevet vagy azonosítót adni, hogy abban nyíljon meg a menüből linkelt oldal?

Figyelt kérdés
Azt szeretném elérni, hogy készítek 2 táblázatot, vagy egyet 2 cellával, amiben az egyikben vannak linkek és azt szeretném, ha a másikban nyílna meg az új oldal és amiből linkeltem, az ne tünjön el, hanem maradjon fixen a helyén. Már próbáltam <iframe> -al, de nem jó mert teljes új ablakban nyílik meg, próbáltam <frameset>-el is, de akkor csak a tartalom része scrollozható, és nem az egész oldal. Már kaptam egy pár választ az előző kérdésimre, de sajna még mindig nem sikerült. :(
2010. jan. 28. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A kereteket (frame-eket) felejtsd el, készíts el minden oldalt külön. Sajnos, ha statikus HTML-lel oldod meg a dolgot, akkor ha valamit változtatni szeretnél, mindegyik fájlt módosítanod kell, de megoldhatod PHP-vel is, hogy ezt kiküszöböld (if/elseif/else, switch/case vagy külön php fájlokkal include-dal).

2010. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na a kérdésedre válaszolva:

Ha iframmel csinálod következőképpen csináld:


<iframe src ="pelda.html" width="100%" height="300" name="tartalom">

</iframe>


Itt ebben a lényeg az, hogy az iframe-nek nevet adsz: name="tartalom" , hogy majd késöbb tudj hivatkozni rá.


Amikor a főoldalon csinálod a linkeket következőképpen csináld:


<a href="valami.html" target="tartalom">Menü 1</a>


Itt megadod hogy a linket a tartalom nevü frame-be töltse: target="tartalom"

2010. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Halleluja' végre sikerült. Köszönöm szépen, így már király. Ezért kinlódtam egész nap. Köszi mégegyszer :)))))
2010. jan. 28. 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!