Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet azt megcsinálni,...

Hogy lehet azt megcsinálni, hogy ha az oldal menüből linkelek, akkor csak a tartalom változzon és a bal menü + a fejléc maradjon a helyén,?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a főoldalamon található bal menü, ahonnan el lehet jutni a többi oldalamra és a fejléc, az maradjon állandó és csak a tartalom változzon. Próbáltam a keretetes megoldást is, azt meg tudom csinálni hogy a "tartalom" keretbe töltődjön be az új oldal ha a bal menüből linkelek, de az a baj ezzel hogy nem scrollozható az egész lap,csak a keret. Nem tudom hogy <DIV>-vel, vagy táblázatokkal meg lehet-e oldani hogy a menüből linkelve egy másik <DIV>-be, vagy táblázatba, cellába tőltödjön be az új tartalom?
2010. jan. 28. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

IFrame :)

[link]

2010. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hm..aszem ugy érted h a menüben egy másik oldalra katintva a Menüsor maradjon meg csak a tartalom változon...

nos hát nem ez a legegyszerübb modszer szerintem

de én ugy oldottam meg hogy a menü kodját beillesztettem minden oldalba

és igy meglesz minden oldalon

2010. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

16:14

Ez így látszólag jó is, csak mi van akkor ha időközben változik a menü, akár egy szövegrészlet akár egy újabb menüpont, akkor minden egyes oldalon át kell írni, és ha tegyük fel van 30 ilyen oldal akkor bizony mindenütt.


Első válaszoló az iframe-t javasolta.

A kérdező elmondásai alapján én pont arra következtettem, hogy ifrémet használt ős is és az oldal nem scorrlozható, csak a belső keret.

Viszont ha Framesetel csinálja meg az egészet külön egyet a menünek és a tartalomnak akkor az egész scrollozható ha (nincs eleve letiltva).

példa:

<head>


<frameset cols="170px,*" border="0">

<frame src="menu.html" name="menu">

<frame src="tartalom.html" name="tartalom">

</frameset>


</head>

a weboldal két oszlopra van bontva egyik szélessége 170 px

a * pedig az összes többi maradék a tartalomnak.

a menu.html-ben van a menü

a tartalom.html ben pedig megjelennek majd az oldalak amire a menüben hivatkozunk pl így:

<a href="oldal_1.htlm" target="tartalom"></a>

vagyis, hogy a tartalom nevü ablakban nyíljon meg.

Ha a tartalma túlnyúlik akkor scrollozható az egész oldal.

________________________

Másik megoldás PHP ben Includal beilleszteni a menüket az aloldalakba.

_________________________

Egy másik lehetőség amikor van egy alapoldal és a tartalmát adatbázisból nyerjük.

2010. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is így csináltam eddig, de akkor minden egyes alkalommal be kell töltenie, és sokkal tovább tart amig felépül az egész oldal. Most épp azt próbálgatom, hogy a tartalmat egy <iframe> be rakom, és a menüből linkelve abban az ablakban fognak megnyílni az oldalak, és így a bal menüt és a fejlécet nem kell mindig újra töltenie. Így csak az index.php tartalmazza a menü kódokat, ahonnan sose megy el, csak a benne lévő <iframe> ba változnak az oldalak. (háát ha minden igaz. Mindjárt kiderül :) )
2010. jan. 28. 16:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Megcsináltam <frameset>-el is, de csak a tartalom belső kerete volt scrollozható, nem pedig az egész oldal. Tetszik ez a keretes megoldás is, csak pont azt szeretném, hogy az egész oldal legyen scrollozható, és nem csak az a keret amibe nem fér el a tartalma.
2010. jan. 28. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:

16:14 es vagyok, én is most egy ilyen gondal vagyok, hogy van az oldal, és kb 20 lapbol/oldalbol áll, ugyanugy oldal menu, de van egy zenedobozom is, ami ugyanugy megkene maradjon változatlanul mint a menu. És ezt igy oldottam meg én is hogy a tartalmat külön frame be tettem és a menüt is.

És szerintem azért nem scrollozható neked az egész oldal mert a frame-eket bele kell tenni egy FőFrame -be vagy minek nevezik, ami meg is van

csak valahogy azt kéne beállitani hogy a tartalom frame az ne fix magasságu legyen, hanem a szöveg és amit megakarsz jeleniteni annak a mennyiségétől függően változzon, ezt nem tudom hogy kell, mert akkor az egész oldalt lehetne scrollozni, mert megjelenne az összes tartalom,

hogy érthető legyen amit akarok mondani képpel magyarázom el azal könyebb

pl a design háttere egy két oldalba egy 50 pixeles szines csik, vagyis az oldal mindkét felén van egy 50 pixel csik, vagy képnek is nevezhetjük.

A stilus megadásakor ugy kell igaze megadni neki azt hogy ne fix legyen a magassága hanem az oldal tartalmátol függően változzon, hogy a css-ben a kép helyének megadásakor url(image/hatter.jpg) repeat-y ..

na valahogy ezt "konvertáljátok" át ugy hogy a frammel is meg lehessen csinálni

2010. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!