Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP: html file betöltése és...

PHP: html file betöltése és abban keresés?

Figyelt kérdés

Mutatok egy példát:

[link]


Pl az itteni termékneveket és hozzá tartozó árakat akarom kiszedni (természetesen párosítva). (de lehet bármi más oldal is, lényeg, hogy kettő összetartozó, nem id-zott elemet kell keresni)

Ezt hogy a legegyszerűbb megvalósítani?


Gondoltam erre:

strpos-al keresgélni majd ciklussal addig menni amíg vége nincs a szónak (nem kezdődik html tag nyitás), majd ezután átmenni itt az árra. Oké, eddig már megcsináltam, hogy ugorjak a következő termékre? Vágjam le a html első részét amin már túlmentem, és kezdjem újra ezt?


Ha tudtok ennél gyorsabb megoldást, akkor jelezzétek kérem. A lényeg, hogy bármilyen hasonló oldallal működnie kéne, ahol összetartozó de ID nélküli elemek vannak, nem közvetlen egymás után.


Lehetőleg PHPban szeretném megvalósítani.


(Másik ötlet volt, a html file letöltése és JS-el való parsolása, de ez még rosszabb.)



2014. szept. 4. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Reguláris kifejezések vagy keress valami jó HTML parsert.
2014. szept. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes a reguláris kifejezésekkel megismerkedni, imádni fogod a képességeiket.
2014. szept. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

preg_match('|kifejezes ami azelott van amit keresel .keresesedre illsezkedo kifejezes.erdeklodesed vege|', $forras, $cel);


az eredmény a cel tombbe kerul

2014. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!