Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az Open Office -el lehet e...

Az Open Office -el lehet e weblapot csinálni, és ha igen mennyire érdemes? A Microsoft Word mennyivel jobb?

Figyelt kérdés

2014. aug. 26. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ezt az Office, meg Word dolgot nem gondoltad komolyan!
2014. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A weblapot így a legegyszerűbb "csinálni":


<html>

<head><title>Blablabla</title>

...................

</head>

<body>

SOOOK TARTALOM

</body>

</head>

2014. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na azért nem kell leszólni, valószínűleg mindenki kipróbálta legalább egyszer a word weblapkészítő szolgáltatásait. A válasz egyszerü: Nem érdemes. Pedig lehet vele, de pl BMW-t is használhatsz kukáskocsiként, mert befér az ajtaján a szemét. :)
2014. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Drone007 ***** válasza:

Word-del lehet vektorgrafikát is csinálni, de valamiért a grafikusok mégsem azt használják logótervezéshez.

Tudod miért nem? Mert nem arra való.

Vannak - még az M$ berkein belül is - relevánsabb alkalmazások, amik webfejlesztésre valók. Pl Kompozer, vagy az Adobe Dreamweaver. Esetleg keress rá a guglin: "wysiwyg editor"

2014. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Czékus Attila válasza:
Rengeteget foglalkozom weblap készítéssel és eddig nekem a notepad++ jött be legjobban igaz hogy nem lehet egyszerűen feldobálni a tag-eket valami listából de ez nagyon letisztult átlátható felület.
2014. aug. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én eredetileg dreamweavert használtam egészen addig míg el nem kezdtem php-zni, onnantól tényleg csak annyi előnyt adott hogy mikor létrehoztam egy új lapot, akkor csinál egy szép fejlécet, és a beinclusolt filokat isautomatikusan megnyitotta. Aztán a dinamikus include után már erre sem volt jó. Már mindent kézzel írok notepad++ programban. :)
2014. aug. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kukuri válasza:

Én is notepad++ t használok. Bár megfelel bármilyen egyszerű szövegszerkesztő is.


Azért nem kell elfelejteni hogy ehhez viszont tudni kell jópár dolgot a HTML kódokról. Ami nem 5 perc alatt sajátítható el. Nem annyira bonyolult de ha valaki csak az office dolgait ismeri akkor megbukik már a vastag szövegnél is.


Azt mondanám ha csak egy egyszerű bemutatkozó oldal kell akkor kell keresni egy olyan szolgáltatót aki felkínál egy weboldal szerkesztőt rengeteg sablonnal. Bár ez tényleg csak bemutatkozásra való. Némi szöveg, kép és ennyi.


Ha ez nem elég akkor bizony meg kell tanulni a HTML kódokat kezdésnek. Utána jön a CSS, JavaScript, PHP. De itt már tudja az ember hogy mit akar.


Viszont az eredeti kérdésre válaszolva: El kell felejteni az Open Office-t és a Word-t is. Normális oldalt nem lehet vele készíteni. Csak egy egyszerű megjelenést összefabrikálni, de azt is csak úgy hogy telezsúfolja mindenféle felesleges cuccal ami csak a helyet foglalja.


Ezt könnyen lehet ellenőrizni egy karakteres szövegszerkesztővel. Vagy a fájl méretéből. :)


Jó tanulást.

2014. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Német_Tibor ***** válasza:

Két dologgal nem szabad honlapot csinálni. Worddel és Openofficce-al.

Tegyél inkább fel a tárhelyedre egy joomlát vagy egy wordpresst. Kevesebb macera és még normális designokat is találsz hozzá.

2014. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!