Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Google sites-sel készített...

Google sites-sel készített weblapon lehet jelszóval védeni bizonyos tartalmakat?

Figyelt kérdés

Például egyes aloldalakat/fájlokat szeretnék jelszóval védeni.

Meg tudom ezt tenni a google sites esetén?

Ha igen, hogy?

Ha nem, milyen lehetőségek vannak?


Válaszod köszönöm előre is.



2014. aug. 10. 18:30
 1/2 Drone007 ***** válasza:

A fájlokat egyszerűen úgy védheted, ha a google drive-ról linkeled be őket, és a hozzáférésüket megfelelően beállítod.

Az aloldalak jelszóval védése megoldható ugyan, de trükkös megoldást igényel. Elvileg a teljes site a megosztási beállítások révén védhető, tehát beállítható, hogy csak az láthassa, akit te megjelölsz, viszont az egyes aloldalakra nincs ilyen megkötés.

Viszont van egy olyan lehetőség, hogy gs scripteket lehet létrehozni az oldalakon, amivel elérheted, hogy csak bizonyos személyek, vagy jelszó ellenében mutassa csak a tartalmat.

Még én sem csináltam ilyet, ezért csak feltételezem, hogy van rá lehetőség.


A Google Sites egyébként is eléggé korlátozott lehetőségeket nyújt a weboldalkészítésre, ezért én a szenvedések elkerülése végett inkább egy normális webtárhelyet (akár ingyenest) javasolnék, normális weboldallal (akár ingyenes cms-sel)

2014. aug. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Drone007 ***** válasza:

A google apps scriptről bővebben:

[link]

(ha nem vagy otthon a programozásban, vagy nem akarod megtanulni, akkor a téma felejtős)

2014. aug. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!