Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lassú Wordpress. Befektessek...

Lassú Wordpress. Befektessek egy vps-be?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy wordpress oldalam 2000+ bejegyzéssel és átlagosan napi 3-4000 lapletöltéssel. Igen lassúnak érzem az oldalt annak ellenére hogy viszonylag kevés plugint futtatok. Jelenleg egy sima shared tárhelyen van az oldal. Szerintetek indokolt lehet vps-re költözni vagy valami más lehet lassulás a háttérében?


Előre is köszi!



2014. júl. 31. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi az oldal címe?
2014. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Cache törlés, felesleges pluginokat töröld, adatbázisban nézz szét, hogy mi nem kell, VPS jó megoldás lehet...de lehet, hogy SSD tárhely is megfelel.
2014. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Wordpress alapban lassú, nem kell hozzá plugin, hogy lassú legyen.


Befektethetsz VPS-be, de az a probléma, hogy a wp pazarol. Alternatívát nem tudok, csinálj magadnak az alapoktól. Én is azt tettem. ;)

2014. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, arra már sajnos én is rájöttem, hogy a WP nem egy versenyló, de saját blogmotort/cms-t nem tudok írni. És még annak idején a wordpress tűnt a legjobb alternatívának.


Csak azért kérdeztem rá a vps-re mert gondoltam úgy nem kellene mással megosztani az erőforrásokat és a WP is simábban futna.

2014. júl. 31. 18:17
 5/12 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy mennyi ram-ot ajánlanátok hozzá?
2014. júl. 31. 18:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak hát ugye a vps egy vagyon. Annyiért már irathatnál is egy cms-t.
2014. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kicsit körülményes, de javaslom telepíts pl. Virtual Box -be előbb egy linux szervert (pl. ubuntu-server)

tanuld meg a konfigurálásokat, hogy miket kel beállítani.

és a RAM/CPU terhelési részeket pedig tudod igazgatni, hogy megtaláld melyik az optimális sebesség és ár szempontjából.


Én személy szerint most egy Micro CMS -en dolgozom. :-)

Ha minden jól megy, első béta verziót szeptemberben lehet tölteni.

Úgy próbálom tervezni, hogy könnyen kezelhető, minimális erőforrás igénye legyen. :-)

2014. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez egész jól hangzik, tudsz esetleg egy linket küldeni, vagy egy nevet írni ami alapján meg lehet majd találni?
2014. júl. 31. 19:07
 9/12 anonim ***** válasza:
ha meg lesz, úgy is ki rakom ide, hogy teszteljék, és várni fogom a vissza jelzéseket, pl. ha valaki talál egy sebezhetőséget. :-)
2014. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

VPS drága és felesleges egy wordpressnek ekkora látogatottságnál. Persze egyénfüggő, hogy a bevételed tudja-e fedezni.

Leginkább optimalizáld a wp-t, frissítsd, amennyiben használsz pluginokat, akkor egyesével kikapcsolva nézd meg melyiknél van nagyobb lassulás.

De ha van rá lehetőséged, akkor a helyedben megpróbálkoznék átállni egy statikus blogmotorra.

2014. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!