Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tetszik a tumblr-öm?

Hogy tetszik a tumblr-öm?

Figyelt kérdés

[link]

Nem rég kezdtem, még követőm sincs..:/ Mindegy. Milyen? Tippeket, tanácsokat tudtok adni?:)



2014. jún. 9. 10:54
 1/2 2xSü ***** válasza:

Hát Emese, nem vagyok túl jó véleménnyel róla. A háttérzene az, ami miatt általában 1 másodperc alatt zárok be egy oldalt. Hadd döntsem el én, hogy mit hallgatok, hogy böngészés közben éppen hallgatom a saját ízlésemnek megfelelő zenét, a híreket, vagy egy előadást a mezei pockok szikes talajon való szaporodásáról. Az automatikusan elinduló háttérzene a lehető legamatőrebb dolog, amit el lehet követni bármilyen honlapszerű tartalom esetén.


A tartalomhoz sem igazán tudok hozzászólni. Amennyire látom szinte kizárólag reblogged képekből áll, ami számomra nem egy nagy teljesítmény. Akkor már inkább követem azt, aki az eredeti tartalmat – képet –előállította. Még csak gyűjteménynek sem tudom felfogni, mert annyi tartalom viszont nincs rajta.


Ha kijelentkezett állapotban a tumblr. gombra viszed az egeret, akkor a beúszó panel meg teljesen felborítja a dizájnt. Amúgy a betűk túl kicsit, túl olvashatatlanok.


A tartalom stílusa is visszatetsző. Értem én, hogy fuck you, meg hate you, meg minden, de ha kizárólag ennyi az átadott üzenet – még ha afféle idézet formájában is –, sőt már elve az oldal URL-je is így kezdi, akkor ne csodálkozz, hogy a válaszreakció is csak ennyi lesz. Avagy hadd reagáljak a saját postoddal: [link]

Egy 14 éves lánytól meg pláne elég negatív ez a fajta kép, amit magáról alkot.


Szóval összességében azt kell mondanom, hogy ne sok követőre tervezz. A nagyon jó barátok esetleg fognak követni, meg esetleg egy vagy két idegen is, de ők is csak azért, mert mindent követnek, amit éppen megnyitnak. De így idegenként, kívülről nézve nem sok értéket látok az ilyen jellegű oldalban, ha nagyon csúnyán akarnék fogalmazni, akkor azt mondanám, hogy ez is a webhulladékot szaporítja csak.


Ötlet, tipp?

- Háttérzene azonnali eltávolítása, de minimum annak a beállítása, hogy csak kattintással induljon el.

- Valamiféle jól átlátható, elegáns, de egyszerű dizájn megvalósítása, olvasható betűmérettel.

- Valódi tartalom, amit te hozol létre, vagy legalább adj hozzá valamit, egy gondolatot, akármit. Lehet, hogy nem a tumblr. a legalkalmasabb erre, mondjuk én a tumblr. általános felhasználási módját is hülyeségnek tartom.

- Bármit, amit a saját oldaladra teszel, azért tedd, mert szükséges, mert át akarsz adni valamiféle gondolatot, érzést, üzenetet, és ne azért, mert máshol is láttál már valami hasonlót, mert így csak öncélú és felesleges lesz. Ez akár magának a tumblr. oldalnak a létrehozásával is így van. Ha ki akarod fejezni magad, tedd meg a saját szavaiddal, képeiddel, gondolataiddal, akkor úgyis jönni fog, hogy mit szeretnél még beletenni. De csak azért ne csinálj tumblr. oldalt, mert divat, mert másnak is van.

2014. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok már vele hogy bele se merek gondolni hogy mekkora a redundancia mértéke az interneten. Illetve a szemét mennyisége. A szemét redundanciája...


A redundancia szemete. :)

2014. jún. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!