Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Php MyAdmin használatáról...

Php MyAdmin használatáról könyvet vagy leírás?

Figyelt kérdés

Nem kell túl részletesen, de ha csak lehet magyarul.

Köszi



2014. máj. 22. 01:14
 1/7 Tengor ***** válasza:
100%

A phpmyadmin egy kezelőfelület. Ha tisztában vagy a MySQL lényegével, működésével, akkor pofonegyszerű és logikus a használata, semmilyen kézikönyvet nem igényel.

Ha a MySQL nem megy, azon a felület leírása sem fog segíteni. Nem vagy előrébb ha tudod, hogy ezzel a gombbal lehet indexet létrehozni, ha nem tudod mi az az index.

2014. máj. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az elmélettel többé-kevésbé tisztában vagyok. Azért kellene a kezelőfelület leírása, mert a könyv amiből tanulok a parancssoros létrehozásokat tárgyalja, úgy gondoltam a felülettel jobban, gyorsabban boldogulok majd.

Nagyjából sejtem, hogy mi mire való, de hülyeséget meg nem akarok csinálni, ezért kellene egy jó kis leírás.

2014. máj. 22. 06:51
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. máj. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem éles dologgal kell kezdeni. Érdemes végigmenni minden menün,majd közben kiderül,ha valamit nem értesz.
2014. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én elsőre értettem, különösebb MySQL hozzáértés nélkül, biztosan velem van a baj.
2014. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet érteni,de azért érdemes végigmenni rajta,mert esetleg vannak olyan funkciók is,amiket hasznosnak ítélhet az alap tábla műveleteken kívül.
2014. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy nagyjából sejtem hogy mi mire való, csak nem akarom elszúrni, azért akartam volna elolvasni, hogy biztos legyek a dolgomban. Pl. egy táblába tettem egy ID mezőt ami az elsődleges kulcs lenne. Ezt automatikus számozással szeretném, de nem vagyok benne biztos hogy azt sikerült ráállítani. Ez egy beadandó feladat, példaadatokkal is nekem kell feltölteni de csak a phpMyAdminon keresztül. Na mikor beletettem egy példát én adtam meg az ID-t le-fel nyilakkal állítva nem tette be automatikusan.

Van még pár apróság ami megzavar és nem vagyok biztos benne, hogy jól csinálom, ezért akartam átfutni a leírását.

Órán szinte csak az elméletet vettük, tervezés, kapcsolatok, nf ilyesmi, magát a konkrét létrehozást alig-alig akkor is a parancssoros módszerrel.

2014. máj. 22. 22:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!