Webfejlesztőként milyen iskolát/tanfolyamot érdemes végeznem, hogy legyen papírom?
Hiába az OKJ-s (ami kis hazánkban még csak-csak elmegy) vagy bárminemű tanfolyam elvégzése ha ezt nem gyakorlod.
Komolyabb cégek sem feltétlenül a "papírt" nézik (bár a HR-s léhűtő - tisztelet a kívételnek! - kezét kicsit jobban elmozdítja a több ezernyi jelentkezőt tartalmazó papírstóc és az iratmegsemmisítő közötti útvonalról), hanem azt fogják tesztelni, képes vagy weboldalt kszíteni, ismersz bizonyos technikákat.
És ennek elsajátítása nem pár nap (hét, hónap).
HTML, CSS, Javascript, valamilyen szerveroldali nyelv (alkalmasint PHP), valamilyen adatbázis kezelő-környezet (SQL nyelven alapulva alkalmasint MySQL).
És akkor ott vannak a Javascript-függvénykönyvtárak (például a Jquery), a PHP-sablonnyelvek/keretrendszerek (például a Smarty vagy a Symfony), a CSS-keretrendszerek (LESS, Bootstrap), a különböző modern oldalkészítési/programozási trendek (OOP, MVC, grid layout, táblázatmentes oldalszerkezet, responsíve oldalkialakítás,...), verziókezelő rendszerek (GIT, Subversion),...
Az előző válaszadót csak kiegészíteni tudom.
Ha külföldön akarsz munkát vállalni, akkor jobb ha megfelelő referenciáid vannak. Nagy előny, ha fel tudsz mutatni saját project(ek)et a github-on, vagy más profi fejlesztői portálon.
Külföldön - főleg nyugat-európában - két kézzel kapkodnak a jó fejlesztőkért, de komoly elvárásokat támasztanak, és csak az számít, hogy milyen tudásod van, és mit tudsz felmutatni. A papírok nem sokat számítanak. Az OKJ meg a semminél is kevesebb.
Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!