Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Vajon hol rontottam el a...

Vajon hol rontottam el a jelentkező űrlap megírását?

Figyelt kérdés

Nah szóval. Van egy wlreg.php és egy feldolgozo.php nevű filem(a tartalmuk lejjebb).Van egy ingyenes tárhelyem az atw.hu-n.

Szerver szoftver: Linux hosting 2.6 #1 i686

PHP verzió: 5.2.17

A tárhelynek természetesen van egy mysql adatbázisa is.

Készítettem egy Regisztrációs formot ami elvileg működik

A fileok tartalma illetve a mysql tábla a következő linken megtekinthető(azért linket adok mert már sokszor próbáltam beszúrni ide a tartalmat de mindig megjelenítette): <a href="http://users.atw.hu/bodkliens3/help.txt">ITT</a>


A mysql felhasználót, jelszó és adatbázis nevet azt átírtam itt a példában.

A regisztrációs form kitöltése megy.

wlreg.php továbbküldi az infókat a feldolgozo.php-nak és az kiírja, hogy sikeresen jelentkeztél(felhasználónév), DE az adatbázisba nem küldi el az adatokat, pedig bele van rakva a mysql_query("INSERT INTO táblanév(dolgok) VALUES($dolgok)");

Ehez szeretnék segítséget kérni.

Ha kadna egy ember aki eg tudja mondani hol rontottam el legyen szíves írjon választ.

Előre is köszönöm



2013. dec. 31. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Az oldalnak index.html, vagy index.php-nek kell lennie
2013. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van index-em és nem az a baj
2013. dec. 31. 15:49
 3/7 A kérdező kommentje:

oh most nézem h rossz a link

[link]

2013. dec. 31. 15:50
 4/7 Drone007 ***** válasza:

Ha nem kerül be az adatbázisba, akkor valami hiba lehet a queryben.

Az insert query után szúrd be:

echo mysql_errno($kapcsolat).": ".mysql_error($kapcsolat);


Ha nincs hiba, akkor máshol van a gond, bár nem tudom hol máshol lehetne, ha a kapcsolat és az adatbázis kiválasztás is sikeres.


Más: ugye az eredeti kódban nem validálás nélküli adatokat tolsz be adatbázisba? minimum egy mysql_escape_string függvényen át kellene engedni őket!

Más2: ne keverd a doctype-okat! Ha html5 doctype-ot használsz, feleslegesek a tagvégi záró / jelek, azokat az xhtml követeli meg. (Nem hiba, csak felesleges)

Más3: célszerűbb lenne utf8 kódolást használnod az adatbázisban is, ha már a fájljaid abban vannak (a magyar ékezetes karakterekből ítélve), mivel latin1-en nincs Ő és Ű

2013. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatot. A következő hibaüzenetet kaptam:

1064: You have an error in your SQL syntax;

check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'use, reason, answer, known) VALUES('gfkhkd', 'dghkd', '217.144.61.114', 'Mozilla' at line 1



Amúgy az ellenőrzők azok még nincsenek beleírva, mert úgy vagyok, hogy előbb működjön az adatbázisba küldés és utána majd a username ellenőrzésést megcsinálom

2013. dec. 31. 16:04
 6/7 Drone007 ***** válasza:

A probléma ott lehet, hogy egy védett szót választottál mezőnévnek. Lehet, hogy a use vagy answer szavak szúrják a szemét. Tedd őket ` idézőjelek közé (AltGr + 7), és akkor rendben lesz.

Esetleg a VALUES után tégy egy szóközt is, bár nem hiszem, hogy ez gond lenne.

2013. dec. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Már kezdtem gyanakodni, hogy a php valami disznóságot követ el mert a 'use' bármiféle idézőjelek közt is kék volt.

2014. jan. 1. 23:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!