Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy kell saját captcha kódot...

Hogy kell saját captcha kódot készíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném valahogy megoldani, hogy az oldalamon néhány formba (regisztráció, üzenetküldés) kerüljön egy captcha kód.

Hogy tudok generálni egy képet, és hogy tudom ellenőrizni, hogy a beviteli mezőbe a helyes érték került?


Köszi a segítséget előre is!

Sziasztok!



2013. dec. 31. 00:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a tutorial.hu-n találtam már egy példát, de nekem az sajnos nem működött, bár lehet, hogy én rontottam el valamit (kezdő vagyok még a programozás terén).
2013. dec. 31. 00:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek a legtöbb esetben nem generálódnak. Van egy rakás előre gyártott kép, és egy adatbázisban össze van párosítva a helyes beviteli értékkel. Emellett meg van adva, hogy hány karakter tévedés engedélyezett.


Ha mégis generálni akarsz, akkor meg a kép készítésekor tudod, mit írsz rá, na ugyanazt várod vissza a felhasználótól is. Legegyszerűbb, ha van valami alapzajos képed, és arra írsz rá mindenféle betűtípusokkal, változó orientációval és mérettel, esetleg egyéb skálázással. A finomhangolás bonyolult lehet. Aztán még a tetejére blendelj rá még valami egyéb alapzajt, és összességében legyen nehezen olvasható.

2013. dec. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sikerült megcsinálnom a tutorial.hu-s kóddal, csak én bamba korábban a fontkészletet nem töltöttem le hozzá... :D


De azért köszi a segítséget!

2013. dec. 31. 01:31
 4/7 Drone007 ***** válasza:

Én az orosz kcaptcha-t használtam régebben, szerintem az egyik legjobb, kicsi, és könnyen adaptálható.

[link]


Egy kicsit bonyolultabb, de sokkal felhasználóbarátabb megoldás a slide captcha. Itt egy jquery-s megoldás:

[link]

2013. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 uno20001 ***** válasza:
De szerintem az sokkal egyszerűbb captha lenne, ha például a felhasználótól megkérdeznénk milyen nap van ma
2013. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Drone007 ***** válasza:

@uno20001: és milyen választ szeretnél rá? borús/kedd/jó/rossz/31?


Jók azok a captcha-k is, amikre feleletválaszt kell adni, de azok többnyire sokkal egyértelműbbek. pl: 12+7 vagy mi Lengyelország fővárosa... De az ilyen captchaknak megvan az a hátrányuk, hogy idegen nyelven nem feltétlenül érthető a kérdés, vagy helyes a válasz...

A grafikus szövegfelismerő captcháknak az a hátrányuk, hogy a szövegfelismerő (OCR) progik képesek értelmezni őket. Ha viszont nagyon bonyolult, akkor meg az embereket húzza fel, hogy nem tudja kisilabizálni.


A slider captchának megvannak az előnyei, de nyilván a hátrányai is, szerintem mégis az egyik legfelhasználóbarátabb és mégis biztonságos megoldás.

2013. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a segítséget!

A sliderest fogom valószínűleg használni.

2014. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!