Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Céges facebook oldalt megtalál...

Céges facebook oldalt megtalálja a google kereső?

Figyelt kérdés

Bocs hogy ebben a kategóriában kérdezem, de szerintem itt vannak olyanok akik nagy eséllyel tudják rá a választ.

Szóval ha én egyéni vállalkozóként csinálok facebookon egy céges oldalt, akkor azt feldobja a google keresője ha jól keresnek rá?

Edző vagyok, hordozható sporteszközzel, házhoz járó edzést csinálnék, és olyan "céges" oldalt csinálnék, aminek a nevében a sport eszköz neve lenne, meg hogy otthoni edzés, vagy házhoz megy az edző vagy valami hasonló.

Hogyha valaki esetleg a google-ban kifejezetten így, vagy hasonló szavakkal keres, akkor a facebookon ilyen címmel kialakított ilyen oldalt kidobja e a google?


2013. dec. 3. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:

ha publikus mindenki által elérhető oldalt csinálsz, tehát regisztráció nélkül is látható, és megfelelő SEO marketinggel igen.

De nehezebb felhozni a TOP -ra, mint ha akár egy jó strukturált statikus weblapod lenne, persze semmi se lehetetlen.


Ha csak létre hozod, és nem végzel link-építést, nem ajánlod blogokon keresztül, akkor releváns találatok közé soha nem fog bekerülni, ha csak nem valami extrém egyedi kifejezést használsz.

2013. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Most az elején még nem nagyon akarok rá költeni, csak ha esetleg működőképes dolog lenne, és megérné, akkor csináltatnék rendes weblapot.

Addig gondoltam hogy egy egyszerű céges facebook oldalt hozok létre, amit frissítgetek gyakran, és megosztogatok, meg ahogy írtad is blogokon, vagy esetleg fórumokon belinkelek. Reméltem hogy ezáltal is hamar kidobja a kereső, de akkor ezek szerint nem ilyen egyszerű.

Ha valami ilyen ingyenes, bárki által használható blogoló oldalon elkezdek blogot vezetni, és ott is népszerűsítem, az jelentene valamit?

2013. dec. 3. 10:40
 3/9 anonim ***** válasza:
A link ajánlás, és bloggal fel lehet hozni valamilyen szintre, de nem elég 1-2 hanem 50-100 ilyen add már érezhető változást, és nem szabad a blogok, linkek szövegét copy-past -al terjeszteni, mert az ront, mint hogy javítana a helyzetén.
2013. dec. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem könnyű dolog, de egy próbát megér, köszi a segítséget!
2013. dec. 3. 11:23
 5/9 anonim ***** válasza:
azért a linkelgetéssel is vigyázni kell, lehet rosszabbul is járni mintha semmit se tettél volna, szóval tudni kell hogyan (vagy csak logikusan jól kell viselkedni vele :)
2013. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hogy lehet rosszabbul járni?

Nincs valami oldal ahol ezekről írnak? Amit elolvashatnék, és hasznos tanácsok vannak ezzel kapcsolatban?

2013. dec. 3. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:

igazából nem nehéz elkerülni.

releváns oldalakkal tedd kapcsolatba, és ne tűnjön szemetelésnek.

Pl ha fociról szól egy oldal, ne jöjjön link rá motorozásról szóló cikkből, és ahova kirakosgatod a linket, ne annyi legyen, hogy csak egy link semmi szöveg, meg a linket ne tömd tele kulcsszavakkal (már ahol meglehet szerkeszteni) (pl ne "otthoni edzés olcsón gyors fogyással akár 1 hónap alatt -10 kg vékony testalkat" hanem "eddz otthon" vagy "gyors fogyás otthon")

ne állj szóba szétspammelt releváns oldallal se szerintem.

meg amit már írtak, ne az legyen, hogy megszerkesztesz egy szöveget, és kopipaszta, variálni kell.

tehát ha az ésszerűség vezet nem lehet baj, csak ha az a cél hogy minél több helyen otthagyd a nyomod :D

és ezek az okok is amiért nem szabad venni linket. ezek visszafelé is érvényesek.


magyarul nem tudom van-e jó seo-s oldal, angolul sok van, ha érdekel keress rá (seo)

2013. dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, na már egy fokkal tisztábban látom a dolgokat! :) Utána nézek a SEO-nak.
2013. dec. 3. 20:01
 9/9 A kérdező kommentje:

Na hátha valamelyikőtök még jár erre.

Még mindig nem hoztam létre a facebook oldalt, mert még mindig csak olvasgatok utána, meg tervezgetem.

De most elakadtam a név adásnál. Nem akarok fantázianevet adni neki, mert az elején nem ismeri senki, nem fog így rákeresni senki a keresőben. Viszont házhoz járó edzés lesz, valamint lesz fix hely is ahol van, így semmit nem akarok kihagyni a névből, hogy ha rákeresnek akkor mindenképp megtalálják, csak úgy meg elég hosszú.

Ha mindent bele akarok rakni, akkor most csak egy példa:

speedfitness edzések: 3. kerületben, szentendrén, valamint házhoz is megyünk Budapest területén

Egy ilyen lenne az oldal neve ha mindent bele akarok rakni. Hogy ha alaki rákeres vagy az egyikre vagy a másikra, akkor megtalálja.

Ez így nem gáz hogy hosszú?

Csak úgy random rákerestem amúgy mindenfélére, ami így hosszabb, és nagyon sokszor facebookos oldalt dobott ki a google, szóval lehet hogy van értelme így is nem?

2013. dec. 7. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!