Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Üdvözletem mindenkinek! Az...

Üdvözletem mindenkinek! Az alábbi probléma megoldásában segítene nekem valaki?

Figyelt kérdés

Sajnos még nagyon kezdő vagyok weblapszerkesztés és html, php, java... stb programozás terén, és van egy feladat, amit sehogy sem sikerül megoldanom. Adva van egy php-ban írt hírmegjelenítő program, ami azt csinálja, hogyha én, mint admin hozzáadok egy új hírt, akkor abból egy adott könyvtárban létrehoz egy .txt fájlt. Minden hír külön fájl. A megjelenítő program pedig kiolvassa minden txt-ből külön-külön az adatokat és azokat egymás alatt dátum szerint csökkenő sorrendben megjeleníti. Ez tökéletesen működik, csak az a gondom vele, hogyha régebbieket akar az ember olvasni, akkor az egész honlapot le kell görgetni. Azt szeretném elérni, hogy legyen a honlapon egy görgethető kis szövegdoboz, és abban jelenítse meg a fent leírt módon a különálló txt-k adatait, hogy ne az egész lapot, csak a szövegdobozt kelljen görgetni. Elnézést, ha túl hosszú vagy érthetetlen lett a kérdésem. Már ötödik napja próbálkozok mindenfélével, de sehol nem találtam megoldást a problémámra.


Köszönöm előre is.


2013. nov. 25. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmire gondolsz?

<select size="15" style="width:200px;">

<option value='elso_link'>első fájl</option>

<option value='masodik_link'>második fájl</option>

<option value='harmadik_link'>harmadik fájl</option>

<option value='negyedik_link'>negyedik fájl</option>

<option value='otodik_link'>ötödik fájl</option>

</select>

2013. nov. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Na most megfogtál. Mivel írtam, hogy sajnos még nagyon kezdő vagyok ezen a téren, amit leírtál így kiragadva nem sokat mond. Egyenlőre, mivel kipróbálni konkrétan még nem tudtam, csak feltételezem, hogy ez egy x-szer y-szoros méretű ablak, és a benne szereplő értékek soronként az adott fájlok tartalmai. Jól gondolom? Abban esetleg tudnál segíteni, hogy az hogyan nézne ki kód formában, hogy például a valami1.txt és a valami2.txt fájlok tartalmát egymás alá megjelenítse egy görgethető szövegdobozban? Ne haragudj, nem szeretnék visszaélni a segítőkészségeddel, ha esetleg túl időigényes lenne, akkor elnézésedet kérem. Próbáltam és most is próbálom saját kútfőből is megoldani, utána nézni, de sajnos ezidáig sikertelenül.


Köszönöm.

2013. nov. 25. 10:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Komplett kódot nem fogok leírni, arra ott a PHP manual.

1. fájl megnyitás olvasásra (pl. fopen)

2. kiolvasod a fájl tartalmát egy változóba (pl. fgets)

3. létrehozod a szövegboxot, amibe bele akarod rakni, ezt többféleképpen lehet: pl. textarea (disabled funkcióval és CSS-sel), vagy simán div fix méretekkel és görgető sáv opcióval. Erre is van sok megoldás a neten, google: textarea scrollable vagy scrolling, illetve ugyan ezek a keresőszavak divre és kiad egy rakat találatot.

4. Ezután simán kiíratod a változó tartalmát a görgethető boxba, ennek a módja is attól, függ, hogy eddig hogy használtad a kódot.

2013. nov. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem neked iframe kell.


[link]

2013. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást és a segítséget. Természetesen megértem, és épp ezért nem is vártam el, hogy bárki komplett kódot írjon le nekem. Az iframe lett a befutó, azzal úgy néz ki meg tudom oldani.


Még egyszer köszönöm szépen.

2013. nov. 25. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!