Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Websitera felhasználók copyrig...

Websitera felhasználók copyrightos videót linkelnek be vidmegosztókról?

Figyelt kérdés

Vonhatnak emiatt, vagy hasonló miatt felelősségre engem?


Ha igen, és én az aszfben nyilatkozok arról, hogy nem vállalok érte semmilyen felelősséget, akkor rendben vagyok?


És abban az esetben, ha az oldal úgy van kialakítva, hogy a felhasználót arra ösztönözze, hogy copyrightos* videót csináljon, és linkeljen az oldalamra?

* de arról nincs szó, hogy fizessen/vagy ne/ érte jogdíjat


--A "copyrightos" videót úgy értem, hogy más szerzőtől származó hanganyagot tartalmaz, és ő mondjuk táncol rá, ezt feltölti. --

Amíg max letörlik a videót, addig gondolom nincs baj, de ha esetleg perelnek jobbra-balra?


De végülis a tulajdonos nem tudhatja, hogy a feltöltő "csak csinált" egy videót, vagy fizetett jogdíjat, és teljesen legálisan tette fel a megosztóra.

Tehát ha én aszf-be kiírom, hogy nem vállalok felelősséget a felhasználók által feltöltött/linkelt szerzői jogot sértő tartalom miatt, akkor úgy emiatt perelhetetlen vagyok?


2013. szept. 6. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, inkább írd bele, hogy nem vállalsz felelősséget. És ne buzdíts. Ebben a verzióban kevesebb az esélye, hogy bajod lesz.
2013. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!