Egy felhőalapú webáruháznak mik az előnyei?
Miben más mint egy "hagyományos" webáruház és melyik a jobb?
Előre is elnézést kérek. Nem nagyon értek ehhez, csak most olvastam egy webáruháznál, hogy felhőalapú.
Nagy divatszó lett ez a felhő dolog nulla jelentéssel. Már mindenre ezt húzzák rá.
Előttem adtak egy teljesen jó választ, én csak kiegészíteném:
Annyiban más, mint egy hagyományos (ami egyébként a fenti értelemben szintén egy felhőben fut majd, annyi különbséggel, hogy ez a tied), hogy a hagyományos sokkal kézzelfoghatóbb, bármikor átalakíthatod, fejlesztheted, egyedileg igazíthatod ahogy akarod. Igaz, hogy így nem csak a tartalommal, hanem a technikával is foglalkozni kell, de ennek megvannak a maga előnyei.
Nem tudom melyik a jobb. az a kérdés, hogy ki üzemelteti, mik a céljai, milyenek a lehetőségei stb. Van akinek a bérelhető, van akinek a saját a jobb.
Pl ha nagoyn sok az egyedi igény, egyedi termék, problémás a termékek tömeges kezelése, akkor jellemzően az egyedi jobb. Ha egyszerű a termékkör, kézzel lehet vele bánni, vagy nem gond alkalmazkodni a bérelhető áruház tömeges kezeléséhez, akkor az is jó lehet.
De azért egy webáruház ennél sokkal bonyolultabb kérdés.
"Felhő" egy divat szó lett mint írták.
Lényege, hogy egy weblap motorvan, és domain/subdomain alapján kiválasztják kinek mely adatbázist töltik be...
Előnye: Olcsóbb elindítani, a felmerülő hibákat szinte azonnal javítják és néha még fejlesztik is.
Hátránya: Bármi egyedi ötleted van, elfelejtheted, maximum a megjelenésben tudsz kicsit dizájnrolni, de működésében nincs esélyed változtatni.
Sokszor a termék kezelés is manuális, tehát pl. ár/készlet frissítés órákat vagy akár napokat is igénybe vehet, nagy áruház (pl több ezres-tízezres terméklista) esetén lehet hogy külön alkalmazottat is fel kell venni, aki a rendeléseket, és termék készletet, árakat folyamatosan frissíti.
Hosszú távon (pár év alatt) annyiba kerül az üzemeltetési díja, mint egy komplex áruház elkészíttetése és fenntartása.
Ha nagyon olcsó akkor sokan fogják használni, és sokfelé fog osztódni a szerver(ek) teljesítménye, ami mint pl. az eBolt.hu -nál, használhatatlanra lassul.
Sok esetben nem lehet rendesen kereső optimalizálni, mivel a subdomain vagy almappában érhető el (lásd előbbi oldal).
És még lehetne találni egy jó pár dolgot....
Ahogy én tudom a felhő alapú szolgáltatások lényege a szerver oldalról az,hogy nem is igazán egy gépen van maga a szolgáltatás,hanem több gép által létrehozott közös tárban. Ez elvileg a hardveres meghibásodások ellen jobban véd.
A szoftveres előnyöket,hátrányokat szerintem leírták.
Tehát van egy alaprendszer,amit fokozatosan fejlesztenek. Tehát,ha mondjuk megjelenne egy új közösségi portál és sikeres lenne,akkor valószínű gyorsan lenne rá új modul. Én még arra tippelek,hogy mobil appot is jobban megéri fejleszteni hozzájuk. Viszont,ami írtak,ha egyedi dolog kell,akkor valószínű,az problémásabb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!