Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » SMF Fórum probléma: Hol...

SMF Fórum probléma: Hol találom a regisztrációt végző Query-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném, ha az oldalamra regisztrálók nem csak az oldalamra, hanem a Fórumomra is azonnal kapnának egy felhasználói fiókot.

Weblapon tudom mi tölti fel adatokkal az adatbázist, de az SMF Fórunál nem találtam még olyat sem, hogy "INSERT INTO".


Valaki kérem mondja meg az SMF 2.0.5 verziójú motorban lévő fájlok közül az adatfeltöltésért felelős fájlt (és ha tudod, akkor a sort is), amiben benne van a querry, amit át tudok másolni a weblapom register.php-jába.


Köszönöm! :)



2013. aug. 14. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha vetted volna a fáradtságot, hogy megnézd a register.php-t,akkor rájösz, hogy a 461. sorban meghívja a Subs-OpenId-t amivel checkolja user létezését

Majd innen a Profile-Modify.php-ben hozza létre a usert

a makeCustomFieldChanges($memberID, 'register'); sorban



De ez talán neked még nehéz, én nem így szoktam megcsinálni. A simplemachine egy kicsit összetettebb dolog, hogy átlásd. Kezdő vagyok én is.


De fogom magamat benézek a mysql-ba tudom, hogy a members táblában( nálam az előtag stargate_)

Tehát nálam a stargate_members táblába tárolja.

Fogom magam megnézem, hogy mi történik ha sql.ból közvetlenül létrehozom a felhasználót:

Három kötelező elemet kell megadni a regisztrációhoz, hogy a foum felismerje az adatábázisból az új usert.

Az elő az id_member. a második a member_name és a real_name adatot kell mindenképp kitölteni


Ezután jön a jelszómezőt generálása:

Valahol a login.php-ból kiderül:, hogy hogyan generálja a jelszót, ha nem megy, akkor majd kikeresem, nekem most nincs kedvem ezzel szórakozni.

A lényeg az, hogy feleslegesen használod a smf függvényeit ha nem érted őket, így marad a php és a mysql.

Az új usert ha a _members táblában bent van, észre fogja venni a forum. És oda jó a jó öreg INsert INTO-s megoldás.

2013. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod.

Máskor (mással is) legyél egy picit kérlek elnézőbb, mindenkinek más az észjárása, Én pl. néha bonyolítok dolgokat, ezért nem gondoltam, hogy csak átveszem a weblap regisztrációjából a fontos adatokat a Fórum regisztrációjába.

2013. aug. 18. 03:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!