Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a véleményetek a készülő...

Mi a véleményetek a készülő blogomról?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a készülő blogomról? [link]
2013. júl. 23. 18:07
 1/9 anonim válasza:

Szuper :)

Nekem nagyon tetszik.

2013. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Egyelőre nem sok van rajta. Kiválasztottad a sablont, beleapplikáltad a csillivilli link hover effektet, és felraktál fél tucat képet, valamint leírtad, mivel dolgozol.


Tartalmilag nem tudom minősíteni, nem vagyok fotózásban otthon. Folytasd, majd meglátjuk mennyire vagy profi.


De azt a link effektet azonnal vedd le. Ilyet a kis tinilányok csinálnak a vandájreksonfanfiksönös géportál oldalukra. Te profi fotósnak hirdeted magad. Innentől kezdve az oldalad design-jának a lehető legegyszerűbbnek kéne lennie, és a képeidnek kéne dominálnia.


A fejlécben pedig a szöveget igazítsd beljebb, mert szerintem nem szép, ha a kép széléhez tapad.

2013. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az előttem szóló jól mondja, fotóbloghoz valami egyszerűbb sablont kéne választanod, ahol a képek dominálnak. Vagy, ha marad ez, akkor a bannert vedd kisebbre, a hátteret meg állítsd egyszínűre. Tartalmilag még nem nagyon tudok mit mondani, mert három poszt édeskevés.
2013. júl. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, nekem a linkeken az az effekt például baromira nem tetszik, egyszerűen baromi gyerekes és erősen "gagyi" hatást ad az oldalnak.
2013. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
fullhd-ban ismétlődik a háttér
2013. júl. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és megfogadom a hozzászólásokat.
2013. júl. 24. 08:55
 7/9 PHP de kóder! ***** válasza:
egy a tucatbol
2013. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is azzal kezdeném, hogy igazán profi blogot nem blogspot.hu-n készítenék. (Kifejtem lentebb.)


A "fejlécen" lévő szövegnek válassz valami egyedi betűtípust, ne alap legyen, nem kelt jó hatást. Ha rajtam múlna, az egész oldalsávot eltüntetném (nem tudom, hogy ez lehetséges-e blogspoton).


A bejegyzéseknél ne használj talpas betűtípust, semmiképp nem illik oda. Egy bejegyzés ne úgy nézzen ki, hogy van egy sor szöveg, és egy kilométert le kelljen görgetni, hogy a végére érj a képek sorának.


Legjobb lenne, ha lenne címe, és írnál egy kicsit a képek készítéséről (körülmények, gép, beállítások, ilyesmi), majd lenne egy galériaszerűség a bejegyzésnél (úgy értem, hogy egy sorba több bélyegkép kerülne, ezekre kattintva jönnének fel a képek nagyított változatai). A kilométeres bejegyzés azért sem jó, mert így a többi nagyon elveszik.


Blogoláshoz a Wordpress(.org) a legjobb, ehhez tudsz letölteni sablonokat. Beírod hozzá a keresőbe, hogy "free wordpress photography themes", sok szép témát dob ki (ezek között is van visszataszító), és akkor nem blogspoton kéne megoldásokat keresni, hogy hogyan lehetne széppé varázsolni az alaptémát.

2013. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lettem leszavazva fentebb, de sebaj. Most változott az oldal, így újabb tanácsaim vannak.


A blog alcíme nem elég kontrasztos a mögötte látható képhez képest.


Látom, hogy egyszerűbb design-t választottál, ez már jobb szerintem.


Amit előző ír, hogy ne kelljen a sok képet tekerni, meg adj címet a post-oknak, én is tanácsolom.


Látom, új bejegyzések is vannak. Viszont laikusként én nem értem, hogy miért ajánlod ezt-meg-ezt. Indoklásként csak annyit írsz: "mert én is ezt használom". Ez engem, mint -tegyük fel most- kezdő fotóst nem győz meg.

Tessék megindokolni szakmailag, miért jobb X mint a többi, hasonlítsd össze Y-al és Z-vel és írd le a különbségeket.


Kicsit olyan érzésem van ezekkel az 5 soros tanácsadó "mit használjunk" bejegyzésekkel, hogy csak azért írtad, hogy legyen valami tartalom is a blogon. (Ismerem az érzést.) Ha tényleg ezért írtad, akkor nincs értelme erőltetned. Inkább akkor írj, ha van mit. :)

2013. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!