Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Készítek egy weblapot megrende...

Készítek egy weblapot megrendelésre, de nem fizeti ki, használhatom sajátként másik domain néven?

Figyelt kérdés
Van egy elég komplex webáruház, hónapokon át történő csesztetés után sem fizeti ki aki megrendelte, használhatom saját áruházként, logó, és statikus szöveg cseréje után?

2013. júl. 10. 09:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A számla kiállítás lényegtelen most, soha az életben nem fogja kifizetni, csak plusz papír munka.

Ha nem lett volna 4 hónap után inaktívra állítva, nem is jelentkezett volna telefonon. (addig meg elérhetetlen volt)

2013. júl. 10. 10:43
 12/17 anonim ***** válasza:
Csak ezzel meg az a baj,ha kiállítod a számlát és nem fizet,te meg fizetheted be az áfát..
2013. júl. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 ahmon ***** válasza:

Én az ilyet úgy csináltam, ha akarod akkor csináld te is mostantól úgy, hogy:


Megvan a megrendelés. Elkészítem amit kell. Megmutatom a megrendelőnek. Ha kell neki, akkor fizetési határidős számlát adok neki. A számla átadásakor aláíratok vele egy "átvételi elismervényt" a számláról, vagy legalábbis ahhoz hasonlót, és elkérem a személyi igazolványát és ellenőrzöm az alárását. Ha nem tetszik neki amit csinálok, akkor nem kapja meg a cuccot. Ilyen egyszerű. Vagy aláírja nekem rendesen a papírt, ami ráadásul 2-5 percnél nem is visz el többet, tehát még azt sem lehet mondani hogy "majd pont ilyenekkel fog foglalkozni egy oldalért", vagy pedig nem adom át neki, vagy a későbbiekben csak magasabb áron.

2013. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, mint a többiek:

Azonnal lődd le az oldalt és csak akkor indítsd újra el, ha fizet határidőn belül. Ha nem, akkor töröld a tárhelyéről a weblapot és használd máshol egészséggel vagy add el másnak.

G.

2013. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig ezt csinálom, a leendő tulaj szerverén egy almappában kipróbálhatóvá teszem az oldalt, (persze csak ha nincs lehetőség személyes bemutatásra localhoston) aztán amint van pénz röffentem az oldalt. Persze jelszót módosítok a szerveren, amit szintén csak fizetés után kap meg, - nehogy benyúlják a rendszert esetleg. Legközelebb csináld te is így. Fura is volt olvasni, hogy már megy az oldal de pénz nincs. Addig nem megy az oldal amíg nincs pénz, ez teljesen evidens.


Mondjuk én meg előleget sohasem kérek, én majd azt szívom meg egyszer:)

2013. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Válaszolok a kérdésre:

Igen, amíg a megrendelő nem fizette ki, addig természetesen tiéd a webáruház egy másik domain név alatt használhatod. Az esetlegesen a megrendelő szellemi termékeit lecserélve semmi gond nem lehet (de ezeket mind írtad is).


A webáruház átadását követően is a te szellemi tulajdonod a webáruház, így továbbra is használhatod. Gondolom az az eset fel sem merül, hogy nem csak a használati jogot vásárolják meg, hanem a program kódját is teljesen.

2013. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Én biztos, hogy kiszámláznám neki, attól, hogy biztos vagy benne, hogy nem fizeti ki soha az életben. Utána pedig végrehajtást kell kérni, ha tényleg nem fog fizetni. Szvsz el fog gondolkodni a dolgon, hogy érdemes-e esetlegesen BAR-listára kerülni egy ki nem fizetett számla miatt.

2013. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!