Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért van ilyen sok látogató...

Miért van ilyen sok látogató az oldalamon, egyetlen városból?

Figyelt kérdés
Pár napja egy bizonyos külföldi városból naponta 60-70 látogatót jelez az analytics, pedig az átlagos látogatottsági számom 5-10 körül mozog. És ez a sok látogató 100%-os visszafordulási aránnyal rendelkezik, és 0 másodpercet tölt az oldalon... Mi lehet ez?

2013. júl. 2. 09:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Köszi, ez hasznos input, de azért kicsit szkeptikus vagyyok mégis, mert ez egy 5-10 napi egyedi látogatóval operáló szájt, ahol nem napi ötször, hanem hatvanszor-hetvenszer jelenik meg egy konkrét robot. Bár simán elképzelhető, és tényleg nekem is a robot volt a legelső tippem, de nem látom a motivációt mögötte.


De lehet, hogy csak végtelenül bután van megírva, és egységesen minden létező oldalt ennyiszer látogat meg, függetlenül attól, hogy az egy kétpercenként frissülő hírportál, vagy egy apró, ismeretlen oldal.


Így belegondolva tényleg esélyesebb talán a robot, csak mindig túlbecsülöm a készítőiket. :D

2013. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hátnézd először én is meglepve tapasztaltam, hogy ez van.

Egy egyelőre kb nulla tartalommal üzemelő céges weboldalról van szó, .hu-s domainnel, semmi interaktív tartalom, sima statikus oldal html5+css3+php trióval.

Mégis

www.bsn.ru

tadmalun.6bb.ru

wj-kosmeya.ru

lifeworld.witchforum.ru

galvarden.roleforum.ru


és társai domainekről jön látogató, unknown ukrán, orosz vagy sokszor unknown tartományból.

És ismeretlen böngészővel is ráadásul.

Mondjuk az utóbbi 1hétben elmaradoztak, de mondom ezelőtt (már több mint egy éves domain) napi rendszerességgel napi 5-6 ilyen látogató jelent meg. De az oldal tényleg csak minimális elérhetőségi adatokat tartalmaz egyelőre egy cégről, tehát felesleges ennyire ráállni.


Viszont nem hivatalos bejegyzett kereső botok, mert azok külön kasztba kerülnek az fstat-ban.

2013. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ismét! Esetleg megpróbálom azt is, hogy megnézem a statisztikát úgy, hogy egy nap egyáltalán nem megyek fel az oldalamra, így kizárható, hogy én miattam van ez.
2013. júl. 3. 11:58
 14/15 anonim ***** válasza:

12: Világos, tényleg jó eséllyel robot lesz, és is megint ezt gondolom.


Kérdező, te is lecsekkolhatod, hogy az Analytics milyen referral URL-t mutat, ha mutat ezekhez a látogatásokhoz, illetve böngészőt, oprendszert, egyéb adatokat.


A másik témában nem kell ennyire szigorúnak lenned, elég, ha egy napra kikapcsolod a JavaScriptet. :)

2013. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem az analyticsben, de nem mutat semmi furcsa url-t. Mondjuk nem értem az analyticset, mert van egy csomó egyedi látogató, de alig mutat ezekhez url-t, vagy más adatokat.
2013. júl. 3. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!