Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha vettem egy domain nevet,...

Ha vettem egy domain nevet, azt hogyan tudom ráirányítani a szintén bérelt tárhelyemre?

Figyelt kérdés

Bocsi,hogy ebbe a kategórába írok,de a másikok nem nagyon jött válasz ezügyben.

Szóval vettem egy tárhelyet,itt be is állítottam a domain nevemet.Viszont a domain nevet nem tudom,hogyan irányítsam rá a tárhelyre.Bementem a webonic.hu oldalon a DNS-be

Itt vannak ilyenek,hogy:


A

CNAME

MX

AAAA

NS

TXT

SRV

Export

Import


Ezen belül melyikre menjek?

Illetve itt mit adjak meg?


Életmentő lenne,ha valaki segítene!

Köszi!


2013. jún. 15. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A webonic súgója talán szolgál hasznos infókkal:

[link]

2013. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hááát..nem,nem igazán.:D

Nem tudom még mindig,hogy mit kéne tennem..Akkor most az A "menüben" ahol a domain nevemet látom,változtassam meg az IP címemet és ennyi?

2013. jún. 15. 12:17
 3/11 anonim ***** válasza:

A tárhely IP címét kell megadno, a tárhelyen meg létrehoznod a tároló mappát, illetve beállítani, hogy mi legyen a root könyvtár.

Ezután vársz 1-2órát ls működni is fog.

2013. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

O.O a milyen mappát?:D

Na a webonic.hu oldalon átállítottam a domain nevemhez tartozó IP címet,ez már meg van.

A tárhelyem a megacp-nél van INTERWORX kezelőfelülettel.

Itt a Domainek-en belül van olyan,hogy Hozzáadott.Itt már meg van adva a domain nevem.a Domaineken belül van még itt olyan,hogy Parkoló,Aldomain és DNS rekordok.A parkolónál gondolom nem kell semmit beállítani(itt nincs is megadva semmi,nincs beállítva semmi) ,aldomain sincs beállítva és a DNS rekordoknál megint meg van adva a domain nevem és azt írja,hogy SiteWorx hozzáférés és,hogy aktív.

Nem tudom ezek mit jelentenek,de akkor most ezek így oké?:)


Ha most mindent így hagyok,akkor pár óra múlva jó lesz már a domain?

Nem tudom,hogy hol kéne root mappát vagy mit beállítanom,meg hogy az mi..

Esetleg még annyit,hogy mi az a Hatcess? Csak mert nekem itt azt írja,hogy:"Nincs globális .htaccess fájl telepítve" nem kell itt is csinálnom esetleg valamit?:)

Bocsi a sok hülye kérdésért,de nagyon nem vagyok otthon e téren:D

Köszi az eddigi válaszokat is,a zöld ment természetesen.

2013. jún. 15. 12:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Elvileg így meg kell jelenjen a DNS rekordban a tárhelyed.


A rot mappa a kiindulási pont. Ha php lapokkal fogsz dolgozni a tárhelyen mindenképp kell lennie megjelölve egy rootnak, máskölönben lóg a levegőben az egész oldal.

Célszerű a doainnevedet megadni root főkönyvtárnak, és onnanstól kezdve ha a root-ra hivatkozol akkor a domained alaphelyzete fog megjelenni.


.htacces, egy olyan fájl, amit a szerver nem szolgál ki lekérdezésre, csak értelmez és végrehajt.

úgy tudnám egyszerűen megfogalmazni, hogy itt adhadsz meg jogosultságokat, értelmezési szabályokat.

Pl, hogy Index.php, vagy INdex.html, vagy start.html, stb legyen az oldalat kezdőlapja.

A htaccess fájl elhelyezhető bármelyik mappában, és onnanstól kezdve rá és a benne lévő almappákra az a szabályozás lesz érvényes, hacsak az almappa nem tartalmaz egy másik htaccest.

tehát ha rootra teszel egyet, ami nem jelszavas védelemmel látja el az oldalt, de az almappára szeretnél jelszavas védelmet, akkor az almappa kap egy másik htacces- file-t és onnanstól ő jelszavas védelem alatt áll.

Illetve mappánként megadhatsz más-más index fájlt is.


[link]

2013. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

őő,hát én most erre a tárhelyre feltelepítettem (bár még nem teljesen..szóval még telepítem) a wordpress motort.azzal szeretnék majd dolgozni ezen.Akkor kell ilyen root mappa,így is?


Okés,akkor ha a domain nevem már elérhető lesz,akkor ha a böngöszébe rákerek,akkor mutatni fogja nekem azt?

amúgy a DNS-en belül az A"menüpontnál" a domainnevem.com illetve a *.domain nevem.com -nál állítottam át az IP címet,de a többiél nem kell? a

webmail.domainnevem.com,

smail.domainnevem.com,

imap.domainnevem.com,

pop3.domainnevem.com, stb...-nél? ezeknél maradhat a régi IP,vagy itt is adjam meg a szerver IP-t?

2013. jún. 15. 13:19
 7/11 anonim ***** válasza:

mindenhez be kell.

akkor is kell root

2013. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Okés ,köszi.

A root könyvtárnak még utánanézek ,hogy hogy kell,de az IP-ket már átírtam.

Köszi még egyszer,ment a zöld:)

2013. jún. 15. 13:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha van esetleg valami kérdésed írhatsz nyugodtan.

A root-létrehozásnak utána kell nézned, mert tárhelyenként más.

Dotrollnál én úgy szoktam, hogy nyitok egy mappát a tárhelyen, pl


egyikdomainem.hu

masikdomainem.com


tegyük fel ez két külön weboldaltfog tartalmazni, és mindkét weboldal hivatkozik a root-ra(saját rootjukra)

Ebben az esetben a tárhelyen a panelen azt adom meg, hogy hozzárendelt egyikdomainem.hu ide mutasson:

IP/egyikdomainem.hu/

Innenstől a htacces intézi, hogy mi az index file.


a másik domainnel ugyan így.

Innenstől az a mappa a kező mappa, ha valaki hivatkozik a root-ra az adott domainről, akkor a mappa elé nem tér vissza, csak addig.

2013. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát..ez így elég kínai nekem xD de azért köszi..

Na most az INTERWORX felületen sikerült telepítenem a wordpresst,volt egy ilyen autómatikus telepítő lehetőség.

Telepítettem is ,viszont a böngészőbe csak akkor nyitja meg a honlapomat,ha azt írom be,hogy:

domainnevem.com/wp

Nem lehet valahogy elérni,hogy /wp-t ne kelljen a név után írni és úgyis megnyissa a honlapot?

Köszi mégegyszer

2013. jún. 15. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!