Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet az alábbit...

Hogyan lehet az alábbit megcsinálni CSS-el? Vannak szavaim, mondjuk <a> vagy <span> tag-ek között. Ezeket úgy formázom, hogy egy lekerekített dobozban legyenek, mint egy felhő. Sok ilyenem van és .

Figyelt kérdés
és az oldalon ezek a felhők sorkizárva vannak rendezve. Ez azt eredményezi, hogy a felhők közti távolság változó soronként, ami nem szép. Ehelyett azt szeretném, ha a dobozok közti távolság fix lenne, helyette a dobozban lévő szöveg két oldalán a hely lenne a rugalmasan változó. Hogyan lehet ezt megcsinálni?

2013. máj. 26. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
csinálj egy ábrát ehhez painttel mert nem értem :D
2013. máj. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos, pont egy hasonlót csináltam én is hirtelen felindulásból tegnap. :D Viszont CSS-el nem nagyon lehet megoldani azt, hogy a padding változzon. Azt tehetnéd meg szerintem, hogy JavaScripthez folyamodsz. :) De szerintem ez még JavaScriptttel sem lenne egyszerű.


Miért kell ennek feltétlenül így kinéznie? Mihez kell ez?

2013. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként, a markupban én inkább ul-t használnék, ha ezek a felhők összetartozó dolgokat sorolnak fel.


Én így oldanám meg js-ben: CSS-ben balra igazítok. Ez fallbacknek sem utolsó. Az y koordináta alapján beosztom soronként a felhőket. Ezután minden sorhoz megismétlem az alábbi lépéseket: addig növelem a sorban lévő összes elem (li) belső paddingját, amíg a container (ul) magassága meg nem változik. A magasság megváltozása előtti érték volt a jó. :)

2013. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért kell, hogy szépen nézzen ki. Egyébként nagyon egyszerű dolognak tűnik. Egyszerűen szavak vannak színes dobozban felsorolva. Ha nincsen sorkizárva szarul néz ki. És ha a sorkizártba változik a köz, az is rosszul néz ki. De ha a dobozon belül változik a köz, az szépen nézne ki.
2013. máj. 27. 13:04
 5/5 A kérdező kommentje:
ja de jó lenne, ha mégis meg lehetne oldani ezt css-el! tényleg annyira bonyolult? pedig tök egyszerű probléma
2013. máj. 27. 19:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!