Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért "nem találja" a css file-t?

Miért "nem találja" a css file-t?

Figyelt kérdés

Van egy próba weblapom, amibe külső css file-t linkelek be. Sima szöveg, aminek css-ből háttér színt kellene kapnia. Valamiért azonban nem színezi a hátteret. Olyan, mintha nem is látná a .css file-t.


A "proba.html" tartalma:


<!DOCTYPE HTML>

<html lang="hu">

<head>

<link rel=”stylesheet” type=”text/css” href=”proba.css”>

<title>Proba</title>

<meta charset="UTF-8" />

<script type="text/javascript" src="proba.js"></script>

</head>

<body>

<h1>Proba fejlec</h1>

Proba duma<br/><br/>

<noscript>

You need JavaScript enabled to view this page.

</noscript>

</body>

</html>



A "proba.js" üres file, pár enter. A "proba.css" file tartalma:



body {background-color:yellow;}



A file-ok egy könyvtárban vannak, a böngészőm firefox 20.0.1, a weblapot windows intézőből sima kattintással töltöm be, a próba szöveg meg is jelenik. Csak éppen a css valamiért halott.


Mit szúrtam el?



2013. máj. 4. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a problémája, hogy nincsen lezárva a link-tag. Így csináld:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="proba.css" />

2013. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1. még mindig. Arra is figyelj, hogy ebben az esetben a CSS fájl a proba.html fálj mellett legyen, ugyanabban a mappában.
2013. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ugyanabban a mappában vannak - ezt írtam. Kipróbáltam lezárással is a végén sima / jellel is, meg külön </link> taggal is. Nincs különbség. De ki-ki maga is kipróbálhatja: be-copy-paste a fenti sorokat file-ba, és böngészőben megnyitni. Direkt azét koppantottam be az egészet. Itt valami tipikus kezdők figyelmetlenségéről lesz szó, amit olyan valaki követ el, aki élete első css történetével ismerkedik. Egyéb iránt programozó vagyok. Nem szoktam elfigyelmetlenkedni dolgokat. De most mégis az történt. És fogalmam sincs, mit rontok el.
2013. máj. 4. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok és én is webprogrammer, de én sem látok hibát :D

Ha Firefox, akkor esetleg nyomj egy CTRL+F5-öt, hogy újracache-elje az oldalt. Ez okozott már nálam problémát, hogy nem akarta frissíteni a cache-elt CSS-t. De mindenképpen legyen lezárva a tag. :)

2013. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. még mindig. Azt vettem észre, hogy ami kódot beszúrtál,

pont a CSS link tagjában, kakik az idézőjelek, azokkal nem működik nálam. Tehát cseréld le őket "-re, aztán az oldalt nézve CTRL+F5 és működnie kell.

2013. máj. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megvan a bűnös! :) Az idézőjelek tettek keresztbe. Copy/paste volt valami kezdőknek szóló oldalról. Igazán nem szép tőlük, hogy ilyet műveltek. Újratöltés nem kellett, azonnal betöltötte, és már sárga is volt. Örök hálám!
2013. máj. 4. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!