Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy egyszerű (de látványos...

Egy egyszerű (de látványos PSD fájlból) hogy tudok HTML-t készíttetni, generáltatni?

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 29. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen? sehogy:D


Fogsz egy notepad-ot és megírod a diveket rá, majd egy css-el formázod ennyi. a képeket meg innen a PSD-ből átpakolod PNGbe neki.

2013. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Drone007 ***** válasza:

Amit te szeretnél, azt minálunk úgy hívják hogy sitebuild. Ha nem értesz a html-hez, css-hez, akkor nem egyszerű feladat, nincs rá program, ami minden megcsinálna helyetted.

Javaslom kérd hozzáértő tanácsát, vagy tanuld meg, hogyan kell megcsinálni.


Angol tutorialok ezrei vannak a neten ebben a témában.

2013. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


ajánlom figyelmedbe, ha követed, lehet meg is tudod cisnáni egy az egyben az egészet. Szerintem állati tutoriáljai vannak, kezdők gyakorolhatnak rajta simán.

2013. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
látványos, most nagyon röhögök
2013. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Speciel nem konkrétan erre gondoltam, csak mintának mutattam.

Amúgy az új Photoshop nem csinálja meg a CSS részét ha HTML-be exportálom? Mintha úgy hallottam volna...

2013. ápr. 29. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:
De megcsinálja a régi is, táblázatosan...
2013. ápr. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 és hol kell neki megadnom hogy hol lesznek a keretek? slice?
2013. ápr. 30. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Aha, a Vágó eszközzel (Slice tool) szét darabolod, a menü-, fejléc-, dobozok-, stb. mentén. Utána elmented Web-re (Save for Web & Devices...).


Ha nem értesz hozzá, akkor nagyon optimalizálatlan lesz azon a hátrányon kívül, hogy táblázatos. Mert pl. az ismétlődő képeket nem kell teljes egészében szétvágni, hanem csak addig amíg nem ismétlődik. A fentről-lefele színátmenetet, csak jobbról-balra kell kell kivágni, 1px szélesen, fentről le pedig a színátmenet teljes magasságában.

2013. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!