Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hol tanulhatok meg magyar...

Hol tanulhatok meg magyar nyelven MVC-ben tervezni PHP-t?

Figyelt kérdés
Az OO PHP már megy, nem profin, de az alapok elég jól. Szeretném megtanulni az MVC-t, magyar leírást vagy oktató videót keresek. Tudtok ajánlani?

2013. ápr. 29. 01:45
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

[link]

állati bonyolult:)

2013. ápr. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha neked olyan egyszerű, akkor - amit belinkeltél - azok közül a találatok közül mutass legalább egy oldalt ahol megtanulhatom PHP-ban az MVC-t...


Beírni én is be tudom google-be, nem kell ennyire szerencsétlennek nézni, de hasznos tartalmat találni már sokkal nehezebb magyarul. Annyit én is megtaláltam, hogy hogy kell megcsinálni MVC-ben a "Hello World!"-öt, de többet nem nagyon.

2013. ápr. 29. 11:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem bonyolult dolog, de én a helyedben inkább Django-t használnék, sok szívástól kímélnéd meg magad vele. :)
2013. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A gúglit használni állati bonyolul... Értsd már mit írok.
2013. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk olvasd el az elsőt.
2013. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1. Nem azt kérdeztem, hogy a google-t hogy kell használni.

2. Nem azért jövök fel gyakorikérdésre hogy azt a választ kapjam, keressem meg google-ben. Mert ezzel már régen próbálkoztam.

3. Mondtam, egy "Hello world"-öt ki tudok írni MVC szemlélettel.

2013. ápr. 29. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:
De mi a konkrét problémád?
2013. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem találok magyarul ilyen videót, ami MVC-ről szól:

[link]


De még jobb lenne egy magyar könyv.


Ha továbbra se lesz, akkor szerintem inkább megpróbálom angolul, úgy van sok.

2013. ápr. 29. 23:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos magyarul nem nagyon találtam annó megfelelő anyagot.


Érdemes valamilyen keretrendszerrel kezdeni.


Minimális (!) angoltudás viszont (hiszen a példákban a kód a lényeg) elég a Yii demó -k ( [link] a cakephp vagy a symfony cookbook értelmezéséhez.


Ha nem keretrendszerezni akarsz akkor nagyon ajánlom ezt a videosorozatot: http://www.youtube.com/watch?v=Aw28-krO7ZM

Még ha nem is érted amit mond ha csak a kódot figyeled akkor rendkívül szemléletesen lépésről lépésre épít fel a srác egy MVC motort. Ha végignézed azt a néhány videót és nem voltál teljesen buta a php-hoz előtte akkor garantáltan érteni fogod a működési elvet. (Később pedig nem fogod érteni, hogy miként lehetett MVC nélkül élni:D)

2013. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt a videót már elterveztem régebben, hogy megnézem. Köszi.
2013. máj. 2. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!