Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tervezzek weboldalt?

Hogyan tervezzek weboldalt?

Figyelt kérdés

Megtanultam az alapokat (html,css,php,mysql,js(jq)).

Olyan szinten vagyok ,hogy sokidő alatt fapadosan ugyan , de elég sok mindent megtudok csinálni.

Az érdekelne, hogy mi alapján döntik el a profik, hogy egy adott weboldal adott modulját hogyan készítik el(például egy üzenőfalat én megtudok 4-5 féleképpen valósítani, más meg 10 féleképpen- melyiket válasszuk)?

Tudnátok esetleg olyan oldalt ajánlani, ahol elejétől végéig leírják például egy egyszerűbb webshop készítését?



2013. ápr. 12. 17:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát külön-külön az egyesrészek mennek, de úgy összességében még nem állt össze a kép teljesen
2013. ápr. 12. 17:43
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az objektum orientált programozásnak és az MVC modellnek nézz utána, hasznos lehet. Az sem árthat ha elkezdesz barátkozni a cmsekkel, joomlával, wordpressel, drupallal stb így láthatod mások hogy oldották meg.
2013. ápr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudják, hogyan indulnak el, illetve vannak bevett módszerek.


Ha mennek az alapok, akkor előbb-utóbb menni fog a webshop is, de ha még elindulni sem tudsz annyira, akkor még az alapok sincsenek meg.

Gyakorolj és kezd kisebbekkel.


Az olyan oldalakat pedig, ahol elejétől a végéig leírnak ilyen dolgokat inkább kerüld, mert a "profibbak" ennyire nem részletezik a dolgokat, a "kezdők" hülyeségeit pedig nem kéne tanulni.

2013. ápr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Drone007 ***** válasza:

A legtöbb profi, aki gyakran készít weboldalt, az általában egy saját tervezésű sablonrendszerrel dolgozik, ha úgy jobban tetszik saját cms-sel. De nem olyasmire kell gondolni, mint egy joomlára, vagy wordpress-re, ez gyakorlatilag egy backend rendszer, amihez bármilyen kialakítású modult könnyen hozzá lehet építeni.

Általában az alap rendszer már tartalmazza azokat a globális funkciókat, amik a weboldal működtetéséhez szükségesek, mint pl a adatbázishozzáférés, felhasználókezelés, oldalhívási rendszer, oldalstruktúrakezelés, modulillesztés.

Így az alap backendet használva a fejlesztőnek nincs más dolga, mint felmérni az igényeket, elkészíteni a kért modult, beilleszteni a kész sablonba, és az már működik is. Egy modult mindig a felhasználói igényeknek megfelelően kell elkészíteni. Lehet, hogy van rá 10 féle módszer, de mindig az optimálisat kell kiválasztani, az adott feladatnak a megfelelőt. Ráadásul az üzenőfal pont egy olyan modul, ami szervesen kötődik a felhasználói rendszerhez, úgyhogy annak a kialakítása is nagyban befolyásolhatja.


Egy webshop oldal sok kötelező modult rejt, amelyek mind összhangban kell hogy működjenek egymással. Nincs olyan, hogy egyszerűbb webshop. Egy ilyen rendszernél a biztonság is elsődleges szempont, ezért sokkal komplexebb bármely más weboldaltípusnál.

2013. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért a teljesen saját cms nem mindig jó megoldás, mivel ha valaki tényleg nem annyira profi, irdatlan sok támadási felület lehet benne.

(Találkoztam már sok ilyennel.)


A legtöbb esetben a kész keretrendszerekkel jobb és biztosabb eredményt lehet elérni, de persze ezeket is igen jól kell ismerni a megfelelő használatukhoz.

2013. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalatom, hogy még ha eleinte van is több elképzelésed egy oldal koncepciójáról, minden felmerülő problémával és új részlettel automatikusan szűkül a listád. Nincs univerzális megoldás. Persze vannak erősen univerzális keretrendszerek, és mivel a legtöbb helyzetben nem éri meg nulláról fejleszteni egy alternatívát (nagyságrendekkel többe kerülne pénzben, időben, energiában), ezért a legtöbben keretrendszereket, kész motorokat használnak a céljaik megvalósítására. Ennek ellenére nincs az a dizájner vagy fejlesztő, aki ha nulláról kezdené, mindent ugyanúgy csinálna a saját megoldásában, mint ahogyan egy akármelyik CMS működik. Mivel nincs univerzális megoldás, a speciális igények adják a következő lépést, kizárnak rengeteg lehetőséget, és nem ritka, hogy inkább az válik problémává, hogy hogyan oldd meg az elképzelésedet akár egyetlen módszerrel is ahelyett, hogy túl sok megoldás kavarogna a fejedben.


Egy pszichológiai érdekesség itt nagyon releváns. Sokat kutatták, hogy mi különbözteti meg a bármilyen szakterületek "nagymestereinek" a gondolkozását az amatőrökétől, a haladókétól, vagy épp a közel mesteri szinten állókétól. A sakkon vagy valamilyen játékon keresztül könnyű bemutatni a lényeget. Nagyon lecsupaszítva: azt találták, hogy az egyetlen különbség az, hogy míg egy kezdő a sakktábla egy bizonyos állásában rengeteg lehetőséget lát, addig egy nagymester rendszerint egyet-kettőt. A tapasztalat, a sok-sok ismert struktúra, a problémák bonyolultságának az alapos ismerete arra tréningeli az agyat, hogy ne foglalkozzon hülyeségekkel, amik eleve esélytelenek. Egy kezdő agya még nem tudja, mi az, ami felesleges gondolat, hiszen még nem járta végig ezerszer ugyanazokat az utakat, ezért aztán most végigjárja őket. Egy haladó sokkal kevesebb lehetőséget vesz számításba. Egy nagymester pedig nem is nagyon gondolkozik (tudatosan), mert azon már túl van. :)


Ez az oka egyébként annak is, hogy például egy mérnöknek baromi sok matekot, fizikát, meg mindenfélét kell tanulnia, aminek a nagyrészéről azt gondolja, hogy soha nem lesz rá szüksége. Valóban nem lesz, az egyetlen lényege az ilyen jellegű formális oktatásnak az, hogy amikor a mérnök diplomával kilép a kapun és belép egy cég ajtaján, ne gondolkozzon hülyeségeken. Ne akarjon örökmozgót tervezni, mert már tudja, hogy nem lehet. Az a sakklépés meg se forduljon a fejében. :)


Én azt javaslom, hogy indulj el bármilyen irányba, amin valódi problémákat oldasz meg. Ha van egy megoldandó problémád, egy akármilyen megtervezendő weboldalad, aloldalad, funkciód, kezdj el gondolkozni rajta, és kutass utána a dolgoknak, minden kutatás adni fogja magát, mert minden felvetett kérdésed egyre okosabb lesz. Egy idő után elkezd letisztulni, hogy milyen lépések azok, amiken nem is fogsz gondolkozni többé. Ahogy fokozatosan nagymesterré érsz. :)


Ez valahol a "nem látja a fától az erdőt" ellentéte: nem látod az erdőtől a fát. :)

2013. ápr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!