Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ilyet, hogy lehet csinálni?

Ilyet, hogy lehet csinálni?

Figyelt kérdés

9gag dot com


van az a Join Now feliarat de ha kicsit lejjebb görgetünk felugrik.. Ilyen hogy lehet gondolom ez valami új css3 beállítás. De melyik?:D


2013. febr. 21. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Kidolgozatlan.

[link]


Itt is felugrik. pedig alapból nincs ott.

2013. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szép:D De engem ez nem izgat.



Arra vagyok kiváncsi, hogyan csinálták

2013. febr. 21. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:

A megoldás: megnézed az oldal forrását és kiböngészed, hogy csinálták. Nem hiszem, hogy bárki megtenné ezt helyetted. :)


B megoldás: keresel ilyen mechanizmust biztosító szkripteket, vagy css3 attribútumokat (bár szerintem ez inkább szkript).

2013. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt egy egyszerű demo hogy én hogyan csinálnám. Jquery-t használok. A lényeg a script a végén.

Egyszerűen a window scroll eseményénél figyeled hogy éppen hova scrolloztál, és ha eléggé lent vagy akkor megjeleníted a fenti rejtett szöveget, ha pedig eléggé fent, akkor elrejted. Semmi sem ugrik ott sehova, a link ott van, csak el van rejtve display:none-al, csak ezt a látszatot kelti.


A demonál tegyél valami hosszú szöveget a tartalom részbe hogy scrollozni kelljen.


<html>

<head>

<script src=" [link] type="text/javascript"></script>

</head>

<body>

<div style="position:fixed; width: 100%; top:0; z-index:10; height:20px; background-color:#000000; color:#CCCCCC"><div style="float:left">header sor</div><div id="joinHeader" style="display:none;float:left;margin-left:10px;">Join now in header</div></div>

<div style="margin-top:20px; position:relative;">

<p>

Join now

</p>

<p>

Ide tegyél egy jó hosszú szöveget, hogy scrollozni kelljen

</p>

</div>

<script type="text/javascript">

$(window).scroll(function() {

var scroll = $(window).scrollTop();

var display = $("#joinHeader").css("display");

if(scroll > 40 && display == "none"){

$("#joinHeader").fadeIn();


}

if(scroll < 40 && display != "none")

$("#joinHeader").fadeOut();

});

</script>

</body>

</html>

2013. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!