Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van egy weboldalam és hogyan...

Van egy weboldalam és hogyan lehetne pénzt szerezni belőle?

Figyelt kérdés

Kicsit akkor bővebben:

Van tehát egy weboldalam, e hónap végén lesz fél éves. Sokat dolgozok rajta és már viszonylag van eredménye: van úgy kb. 150 regisztrált felhasználója, ebből kb. 20-30, erős túlzással 40 két-háromnaponta többször is megtekinti az oldalt, a maradék kísérőjelleggel ritkábban (hetente, két hetente stb.) néznek fel.

Az oldal számlálója szerint már úgy 28-29000 látogatást sikerül összehoznom minden hónapban. (Az oldalt hajtó CMS szerint, bár gondolkoztam már azon, hogy egy Google Analytics-szerű külső számlálóval is megvizsgáltatom.)


Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám megoldani azt, hogy a látogatások után valamennyi bevételre tegyek szert? Nyilván valami hirdetéses rendszerre gondolnék, olyanra, aminél nem a tagok zsebéből kéne kihúzni a pénzt, hanem kattintások/megtekintések/megjelenítések alapján fizetne valamilyen, hirdetéseket szolgáltató cég. Tehát ha a tagot érdekli, rákattint és akkor onnantól fogva az ő dolga, mit csinál vele, tehát én csak egy közvetítő lennék.


Több hirdetésszolgáltatóról is olvastam, per pill. az adf.ly nevű rendszeren gondolkozok.

5 másodperc után átléphető a hirdetés (beraknám egy olyan helyre, amit mondjuk a legtöbben néznek és akkor csak egyszer kéne átugraniuk, utána már nem jelenne meg semmi hirdetés). Az adf.ly minden 10000 látogatás után fizet 2 dollárt - viszont ez a 10000 látogatás 10000 egyedi látogatásból vagy ömlesztve jön össze? Tehát ez igazából akkor működik jól, ha több, mint 10 000 ember látja ezt a hirdetést vagy mondjuk működne úgyis, hogy ez a 20-30 emberke látja, akik hetente többször is megnézik az oldalt és így születik napi szinten már több, mint 1000 látogatás?


A Google hirdetésszolgáltató rendszerén is gondolkodok. Ha jól tudom, ők is szolgáltatnak CPM hirdetéseket, tehát amely a megjelenítésért fizet és nem a kattintások után? Ahogy olvastam, itt 1000 látogatás után fizetne -> itt is ugyanaz a kérdés, mint az előző: az 1000 látogatás ömlesztve jön össze (ha nekem többször megjeleníti, akkor azt egyszer vagy többször is számolja?)?


Vagy van esetleg más lehetőség?


Bocsi, hogy csak így ennyi kérdéssel ide bombáztam, az az igazság, hogy még kezdő vagyok és nem igazán értek ehhez. Jó lenne, ha havi szinten úgy 2-3000 Ft-ot (deeee....akár még egy ezres is beleférne) össze tudnék ebből hozni, amelyet aztán visszaforgatnék az oldal népszerűsítésébe: nyereményjátékok, fejlesztések stb. Tehát nem saját zsebre menne. :)

Egy ekkora létszámú és látogatottságú oldalnál erre van már most lehetőségem vagy még gyúrjak a számok feltornászására?


Köszi! :)


2013. febr. 18. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Az oldal témáját véletlen se írd le! Mellesleg ez a látogató szám nagyon kicsi ahhoz hogy egyáltalán szóba álljon veled bárki is aki nem át akar verni..
2013. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Google Ad Sense. Még nem mélyedtem el benne, de amennyi hallomásból rám ragadt azt leírom. Regelsz egy ilyen accountot és hozzárendeled az oldaladat. Azt nem tudom, technikailag mit kell tenned, hogy megjelenhessenek a google hirdetések de ez a rendszer nem kér minimum látogatószámot. Ezt Youtube csatornához is rendelheted, ez a legegyszerűbb és akkor a videókba kerül a reklám és a megtekintési darabszámok után kapsz pénzt. Akkor fizet ki, ha eléred a 20.000 Ft-ot. Az Ad Sense is megjelenés után fizet, ha jól tudom, oldalletöltésenként.

Azért nem ártana legalább havi 100.000 látogató, de már most rendeld hozzá, mert már ez is húzni fogja.

Hogy mit számol? Feltehetőleg ugyanazon IP-ről 1 nap csak egyet. De gondolom ez le van írva.


Lehet, hogy ebből nem minden így van, de nekem ezt ajánlották legtöbben.


Analytics-et mindenképpen rendeld hozzá, mert sokkal átfogóbb statisztikát ad. Nekem is mindkét weboldalamhoz kezdettől fogva kapcsolva van, mert csak ebből tudom meg, amit szeretnék :)

2013. febr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!