Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webnode.hu, mennyire jó ill....

Webnode.hu, mennyire jó ill. használható? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Ez ahogyan látom teljesen egyszerű, semmi HTML, PHP, CSS kódokat nem kell ismerned. Ami nagyon jó dolog, de nem akarom elkerülni a tanulást. Ha belefognék ebbe a weboldalba, és itt elkezdeném csinálni azt amit szeretnék, a leírtak alapján egyszerű, de közben tanulnám is az alapokat. (Már meg is van a könyv amit megveszek ehhez, a címe:HTML És CSS Webszerkesztés Stílusosan) Szóval akkor a kérdésem az lenne ezzel az oldallal kapcsolatban, hogy mennyire jó egy ilyen? Teljesen testre szabható? Lehet külön telepíteni rá dolgokat, vagy már egy megadott un. sablonok közül válogathatsz? Pontosan egy műszaki kereskedés lenne ahol mindenféle dolgokat árulnék. Itt a lényeg az lenne, hogy a vevők ne nézzék végig az oldalakat, hanem konkrétan egy sorozat számot beütnek, és az alapján kidobja nekik amit keresnek, természetesen ha van. Ezt meglehet ezzel az oldallal is csinálni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


Üdv.



2013. febr. 13. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha amúgy is bele akarsz kezdeni, akkor inkább egy ingyenes tárhely (pl atw.hu) és egy szövegszerkesztő (notepad, notepad++) hasznosabb lesz neked!
2013. febr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy hasznosabb lenne amit nem is tagadok. De nincs annyi időm. Párhuzamosan nem tudok tanulni, és közben magam csinálni az oldalt. Ezért is kérdezem, hogy jó választás lenne-e, ez ami nem kér igazából semmilyen nagy tudást. Nekem a cél, hogy egy megfelelő oldalt tudjak létrehozni, kb. azokkal a funkciókkal amit leírtam. Lényegében az idő ami itt a fontos. (Nyilván ha tudom mi, merre hány méter, akkor már előbb belekezdtem volna a dologba, de így jött össze)
2013. febr. 14. 00:27
 3/9 Drone007 ***** válasza:

A webnode és társai, amolyan szűkített cms-ek. Ezeknek a használata erősen limitált pl.: megadott sablonokból/layoutokból gazdálkodhatsz (max képet tölthetsz a fejlécbe), tartalomfeltöltés engedélyezett, de php programfuttatás nem.

Ezek egyszerű blog, vagy bemutatkozó statikus oldalnak elmennek, de egy bonyolultabb weboldalt (pl webáruház) már nem tudnak elvinni.

Akkor már jobb megoldás, ha olyan ingyenes tárhelyet keresel, ami képes futtatni joomla/drupal/wordpress vagy valamilyen hasonszőrű bővíthető moduláris tartalomkezelő rendszert, és azt használod. Tanulni sem a webnode-ból sem az ingyenes cms-ből nem fogsz, mert ha eleve úgy állsz hozzá, hogy erre nincs időd, akkor nem is lesz rá később sem.


Minden komolyabb megoldás pénzbe kerül. Tehát vagy az idődet, vagy a pénzedet, vagy az oldalad minőségét áldozod fel. Te döntesz :)

2013. febr. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pedig van külön webáruházra tervezett honlapuk is.

[link]

Erre már regisztráltam így próba gyanánt, hogy milyen is lehet, elég korrekt. Itt nem arról van szó, hogy úgy állok hozzá, hogy nincs időm. Van időm, de erre most nincs, hogy gondolkodjak rajta. Vagy megcsinálom, vagy nem, de akkor már többet nem is fogom. Ebbe részletesen nem mennék bele, mert ez már magánéleti probléma. Elhiheted, hogyha ezt előre tudom, hogy nekem kell majd egy webáruházat összehozni, akkor már rég megtanultam volna, vagy legalább is már rég elkezdtem volna a tanulást. Így viszont marad az, hogy míg ezzel bütykölök, közben tanulom, majd ha már megy is, akkor elvihetem onnan, esetleg egy jobbat, újabbat csináljak. A tervben mindenképpen benne van az, hogy meg fogom tanulni az alapoktól kezdve, annyira nem bonyolult. Nem tartom magam hőlyegyereknek, megtudom tanulni, és érteni is.

2013. febr. 14. 01:12
 5/9 phoenix9876 válasza:
Lehet a webnode-nál saját sablont is szerkeszteni, úgy tudom. Mindenesetre ha valakinek nincs ide egy honlap szerkesztéséhez, akkor ez tökéletes, már pár perc alatt is össze lehet hozni hasznos oldalt, a legtöbb időt a szövegek megirása veheti el. HTML kódokat el lehet helyezni benne (igy pl lehet belerakni órát, naptárat, de úgy tudom olyat ami a dátumot jelzi ki a nevekkel, olyat nem lehet, mert ahhoz nem elég a html). Lehet bannereket, reklámokat elhelyezni. A google reklámokat scak akkor tudod elhelyezni, ha saját domained alatt van a webnode oldal.
2013. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 UltimateGold válasza:
24%
A webnode a vilag legjobb oldala!
2015. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Veronika válasza:
Biztos már nem aktuális a kérdés vagyis kiderült milyen oldal ez a webnode. Én regisztráltam náluk sajnos.. a domain nevemet is náluk vettem meg, felesleges komplikációk tömkelege. Amióta nem náluk van a weboldalam nem akarják kiadni a domain nevem....+ a sablonok is ultra gázok még a betűk színei sem változtathatóak meg....végeredmény: csináltathattam egy normális weboldalt hozzáértőkkel + a domain nevem átkéréséért külön kérvényt kell írnom...aminek az átfutási ideje előre láthatólag 3 -4 hónap!!! Ezért újra náluk kellet megvennem mert egyébkét lejárt az előfizetés. S mire válaszoltak a kérdéseimre kifutottam a fizetési határidőből...ezért karanténba helyezték....majd újra felszámoltak egy 3x árat. kb ennyit róluk. Nagyon köszi hogy végigolvastad!
2016. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hát, nekem is van webnode oldalam, nekem bevált, könnyű kezelni, de amikor elakadtam az ügyfélszolgálatosok is kedvesek voltak és segítettek.
2016. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Angeldance válasza:
Csak egy a gond a Webnode-dal, mégpedig, hogy nem ingyenes... Ha nem fizetsz elő Prémium tagságra, a láblécet nem lehet törölni....ami persze adott a sablon alapján. A Prémium tagság 60.000 Ft 2 évre....De akkor mi ebben az ingyenes????
2016. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!