Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Scrollbart hogy tudom elrejteni?

Scrollbart hogy tudom elrejteni?

Figyelt kérdés
csak nem akarom, hogy látszódjon de attól még az kéne, hogy görgetni egérrel vagy touchpaddal azért tudjam.
2013. jan. 30. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű CSS:


body {

overflow: hidden;

}


Ez mind a vízszintes, mind a függőleges scrollbart elrejti. Ha csak az egyiket akarnád a kettő közül, akkor ízlés szerint ugyanez overflow-x vagy overflow-y használatával.

2013. jan. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Javscripttel.

Szvsz legjobb lenne ha átnéznéd néhány jQuery scroller forrását, hogy megértsd a működését, mivel ha css-sel eltűnteted a scrollbart, akkor a scrollozást neked kell majd kliens oldalon leprogamoznod.

Legegyszerűbb megoldás, ha felhasználsz egy jQuery scrollert és annak css-sel eltűnteted a scrollbarját.

2013. jan. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
második köszönöm, első ha jól tudom a hidden opcióval eltűnik ugyan a scroll, de nemtudok utána görgetni, amit leírtam fent is. hogy bizony szeretnék :)
2013. jan. 31. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!