Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek mi a jobb? honlap,...

Szerintetek mi a jobb? honlap, vagy blog készítése? Ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

azon gondolkozok már egy ideje, hogy melyik a jobb?a honlap vagy a blog?de nem tudok dűlőre jutni!mindenkit megkérek, hogy írjon egy lehetőleg normális véleményt!

előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. jan. 19. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

A blog szerintem a honlap részhalmaza.

Honlapon is lehet blog.

És blogon is lehet sima oldal, ami nem bejegyzés.


De most blog alatt gondolom az elérhető blogmotorokat értjük (blogger, wordpress, etc).


Mire jó a blog: időrendi sorrendben jelenít meg bejegyzéseket, melyeket fel lehet címkézni.


A honlap annyiból jobb, hogy tárhely van mögötte (jó, talán wordpress is ad), tudsz saját letöltenivalókat feltenni, tudsz saját kis alkalmazásokat, szerver-/kliensoldali szkripteket, programokat írni (utóbbit valamilyen formában lehet blogra is, de motortól függ).


Ugyanakkor bloghoz is tudsz letöltési lehetőséget kapcsolni, ha van tárhelyed (dropbox, google drive, etc).


A blog(motor)nak a nagy előnye szerintem az, hogy pár kattintásból létrehozod és már onthatod is a posztokat. A honlaphoz meg tárhelyet kell keresni, össze kell rakni, mittudomén.


Most én honlap alatt a kézzel összerakott weboldalra gondoltam. Tudom, hogy léteznek honlapmotorok is, de még nem próbáltam ilyet, mert nem volt rá szükségem.

2013. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet! :) azt hiszem a honlap mellett döntök, de még nem vagyok benne biztos.ezért mások véleményét/tapasztalatait is szívesen elolvasom! :)
2013. jan. 19. 15:11
 3/4 Drone007 ***** válasza:
100%

Azt csak te tudhatod, hogy mire van szükséged.

Ahogy az előző is írta minden blog honlap, de nem minden honlap blog.

Ha elég neked egy egyszerű honlap, amint megosztod a nagyvilággal a gondolataidat, akkor ugrás a bloggerre, és indíts egy blogot. Ha valami más célod is van, pl. reklámozni a céget termékeit/szolgáltatásait, vagy nagy gyűjteményed van képekből/zenékből/videókból stb.. , vagy egy hírességről/játékról/filmről akarsz megosztani összegyűjtött anyagaidat akkor már célszerűbb ezt egy honlap keretében elkészíttetni, ami mellett blogolhatsz is.

2013. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
43%

Szia!

Nos,én úgy gondolom,hogy ha a honlap szolgáltatásait választod,akkor az úgy tedd,hogy ne a személyes véleményeidet írd bele,mert az bizony a blog helye ;)

2013. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!