Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Valaki le tudná írni konkrétan...

Valaki le tudná írni konkrétan mikre kell figyelni a karakterkódolásnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a gondom, hogy ahány oldalt nézek a neten, mindenhol mást írnak és teljesen összezavar. Sehol nincs leírva lépésenként hogy mikre figyeljek, hogy ne szúrjam el a karakterkódolást.

Tehát erre gondolok:

- hogyan állítsam be alapértelmezetten UTF-8ra a WMP szervert és az adatbázisát?

- Amikor írom a fájlokat, kódolok, a programban mentsem UTF-8ba alapból? (S ha módosítok egy meglévő fájlt, át tudom "büntetlenül" konvertálni?)


- Az adatbázisban mire figyeljek?


Ha kihagytam volna valamit, akkor azt is.

Bocs, de teljesen kikészít, hogy akármilyen weboldalt csinálok, valahol mindig "csúnya" lesz és hiába kattintgatok a cikkek szerint, általában még rosszabb a végeredmény. Szeretnék az alapjaitól úgy felépíteni mindent, hogy egy dolog körül forogjon: UTF-8


köszönöm.



2012. nov. 9. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem is zavart a dolog:


Tehát

A fájlt elmented UTF-8 ba BOM nélkül.

Ha nem tudja a programod akkor notepad++.

Ez után ezt tedd be a fejlécbe:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=UTF-8">


Mysql adatbázis illesztés: utf8_hungarian_ci


a kapcsolódás után pedig ezt:

mysql_query( "SET NAMES utf8" );


és nem lesz több gondod a karakterkódolással.

2012. nov. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
életmentő, köszi :D
2012. nov. 10. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!