Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van valahol egy pontos leírás...

Van valahol egy pontos leírás arról, hogy a <div> elemek tartományát pontosan hogyan jelenítík meg a böngészők szabvány szerint?

Figyelt kérdés

Ha jól értem alapból a szélesség 100% a magasság pedig végtelen.

Ha fix értéket adunk meg akkor fix lesz.

De hogyan lehet a div mértetét a tartalommal befolyásolni?

Pl legyen pont olyan magas, mint amennyi szükséges? vagy pont olyan széles?



2012. nov. 3. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt olvass utána a dolgoknak!

[link]

2012. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt ismerem természetesen, de ebből az égvilágon semmi nem derül ki abból, amit kérdezek.
2012. nov. 3. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ebből nem derül ki számodra semmi, akkor problémáid lehetnek az angollal vagy az értelmező olvasással.


Szerinted ezrek a kifejezések mire utalnak:

Default value: auto

Inherited: no

Property Values táblázat

stb.


Egyébként ez csak egy kiragadott példa, hogy pl a width hogyan is "viselkedik"


A reference mindenre választ ad:


[link]

2012. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még egy kis hasznos olvasnivaló:

[link]

2012. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy milyen értékek adhatók meg, és azt is, hogy azok mit jelentenek elvileg. De hogy a böngésző hogyan jeleníti meg az a tartalomtól is erősen függ, ha nem fixet adok meg. Az algoritmusra lennék kíváncsi, mert én rengeteg weboldalt csináltam már, de mindig érnek meglepetések. Például ha egy diven belül van egy ul, és az ul-nek float:right-ot adsz meg, akkor a divet ráhúzza a listára, míg ellenkező esetben a div szélessége 100%. Szóval a fenti példa mutatja, hogy a div tartalma befolyásolja a div méretét, és nem tudom hogy általában ez pontosan mitől függ, és mi minden befolyásolhatja.
2012. nov. 3. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:

-float,

-display:table (nemkéne),

-overflow

én az utóbbit preferálom

2012. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez most arra vonatkozott, hogy a contenthez fitteljen a container
2012. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!