Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Jól gondolom, hogy táblázat...

Jól gondolom, hogy táblázat nélkül lehetetlen megoldani html-ben a három hasábot automatikus szélességű szélekkel?

Figyelt kérdés

Vagyis azt szeretném, hogy a középső hasábot valami feszítse ki széltében, mondjuk egy kép, aminek nem tudom előre a méretét.

A szélső hasábok pedig osztozzanak a maradék szélességen szimmetrikusan, azaz a három hasáb együtt 100% legyen.



2012. okt. 30. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez egy herélt csimpán képességeit talán meghaladja.
2012. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod. Divnek is simán lehet %-os méretet adni. A css ma már csodákra képes. Sőt javascripttel bármelyik elem méretét le tudod kérdezni. Táblázatokat ma már nem igazán használnak weblapok felépítésének, stílusának kialakításához.
2012. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok, hülye, tudom hogy lehet százalékot adni, de nem tudom előre hogy mekkora. Nagyon sokat próbálkoztam és nekem semmi nem működött jól. Ha olyan egyszerű, akkor azt a pár sort valaki leírná? Előre is hálásan köszönöm.
2012. okt. 31. 07:59
 4/13 compactegon ***** válasza:
a befogó div-nek adj meg max-width-eta szélessége mellé (ne legyen szélesebb a legnagyobb doboz 980px-nél, az alacsonyabb felbontást használók miatt), a maradékot pedig oszd el. két szélső 30-30, középső 60% (itt is megadhatsz max-width-et.
2012. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 compactegon ***** válasza:
a 30-30-at elírtam, értelemszerűen 100% legyen a három doboz szélessége egyben :)
2012. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés, semmi szükségem százalékokra, pontosan leírtam mi kellene. Ha valaki tud rá megoldást, hálásan megköszönném.
2012. okt. 31. 13:06
 7/13 anonim ***** válasza:

(szerintem) elég hülye ötlet ez, de


javascripttel/jqueryvel megadod hogy a két szélső hasábod legyen 100-randomKépedSzélessége(+esetlegPár%)/2 % széles

2012. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 compactegon ***** válasza:
én meg pontosan válaszoltam. de akkor javascripttel próbálkozz, ha neked úgy egyszerűbb.
2012. nov. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy kis jQuery

ablak = $(window).width();

kozep = $('#kozep').width();

szel = parseInt((ablak-kozep)/2);

$('.szel').css('width', 'szel'+'px');


Mivel mobilról írok, így nem csekkoltam, hogy a kód szintaktikailag helye-e

2012. nov. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha jól értem ezt nem lehet css-el, csak javascripttel kiszámítani. Ezesetben a javascripttet a kód melyik részébe kell írni? Először mindenképpen be kell tölteni egy képet, mert egyébként annak a méreteit nem tudjuk lekérdezni, és azzal tovább kalkulálni a helyes szélesség és margó értékeket, stb. Ez viszont azt jelenti, hogy lassú gépeken először azt látjuk, hogy rossz helyre töltődik be, és egy villanás után jó helyre kerül?
2012. nov. 1. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!