Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Sitebuilder hogyan böngésző...

Sitebuilder hogyan böngésző függetlenít?

Figyelt kérdés
Elkezdtem olvasni egy Javascriptes könyvet. Azzal indít, hogy hogy tudjuk megállapítani, hogy a felhasználónak milyen böngészője van, és az alapján hívja meg a css formátumot. Ez egy 2003-as könyv, de (bár lehet bizonyos dolgokban idejétmúlt), viszont egész másképp közelíti meg a javascript bemutatását, ezért is ezt választottam, szóval a kérdés, hogy egy Sitebuilder is ezzel teszi böngészőfüggetlené az oldalt, vagy megpróbál olyan css utasításokat adni, ami mindegyiknek jó?
2012. okt. 27. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:

az a rossz hírem, hogy az informatikában egy ilyen könyv már NAGYON idejét múlt!

Még a 2007-esik annak számítanak sok területen, mivel baromi gyorsan fejlődnek a dolgok.


Például javascripthez ott a jQuery lib, ami nagyon sok feladatot levesz az ember válláról, ráadásul kb az összes böngészőben működik.

Olvasd el nyugodtan azt a könyvet, de vedd figyelembe, hogy hatalmas lemaradásban van. (Lehet egy HTML5 könyvet érdemesebb lett volna beszerezni most.)

2012. okt. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy nagyon gyorsan fejlődik, de az alapvető dolgok ugyanazok, nem 2000 oldalas, és egy rakás elmélet, hanem gyakorlati példán mutatja be az elméletet. Utálom már azokat a súlyos könyveket olvasni, amik nem mondanak többet, mint ez. Gondolom, hogy sok mindenbe idejét múlt ezért kérdezem pl. ezt meg. A javascript hierarchia az Űrlap kezelés, stb. ezek régen is a javascript alapját szolgálták, és most is. Ezért ragaszkodom hozzá.
2012. okt. 27. 01:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában egy problémára több megoldás is létezik, ezért a legtöbb alkalommal meg lehet oldani simán CSS-el, hogy mindenhol közel azonos módon jelenjen meg (mondjuk IE8-tól felfele). Ha nagyon nem megy akkor vagy conditional css-el:

<!--[if IE]>

<link rel='stylesheet' ref='ie.css' type='text/css' />

<![endif]-->


Vagy javascripttel (és általában mellé jqueryvel) ha máshogy nem megy.

Szerintem felejtsd el a könyvet, rettenetesen elavult, inkább a keresőt használd, ha egy konkrét problémába ütközöl. Persze csak akkor, ha nem akarsz pistike szinten megmaradni, aki megcsinálja a szomszéd falu általános iskolájának a honlapot.

2012. okt. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Drone007 ***** válasza:

A sitebuildernek a böngészőfüggetlenítés az többnyire a css helyes összeállításában merül ki.

Egy sitebuild elkészítése általában egyoldalas statikus html oldalt jelenti, ezért nem kell nagyon bonyolultan elképzelni a hozzá kapcsolódó css fájlokat. Többnyire egyetlen css fileban megoldható ilyenkor a böngészőfüggetlen kijelzés.

Ráadásul főként mindig a legújabb css technikák azok, amik máshogy működnek egyes böngészőkben, hiszen a böngészők is folyamatosan fejlődnek, és "tanulják" a régebbi formázások értelmezését. Persze egyesek lassabban mint a többiek (ld.: ie). Ilyenek az új css3-as technikák, mint a tranfromations, transitions, border-radius, text-shadow.

Ha például border-radiust szeretnék alkalmazni egy elemen, akkor nem csak a "border-radius: 10px;" formázást adom ki, hanem ezt:

-webkit-border-radius: 10px;

-moz-border-radius: 10px;

border-radius: 10px;

Ez a legtöbb böngészőben működni fog, és az egyes böngészők kihagyják azokat a formázásokat, amik nem nekik szólnak, vagy nem tudnak értelmezni.


Sok sikert!

2012. okt. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, igazatok van! :-)
2012. okt. 27. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!