Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet Javascriptet...

Hogyan lehet Javascriptet futtatni PHP-ben?

Figyelt kérdés
Van egy kiválóan működő Javascriptem ami egy (mondjuk) xxx.js fájlban helyezkedik el. HTML-ből kiválóan megjelenik a tartalma/funkciója. Szeretném ugyanezt PHP-ben is megcsinálni, levélküldés funkció miatt.

#php #javascript futtatás
2012. okt. 9. 09:50
 1/6 Antimod ***** válasza:
Egyszerűen kiíratod, mint a HTML-kimenetet, lefut az, hiszen akkor futtatja a böngésző, mikor megkapja a kész kódot.
2012. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudnál küldeni példa kódot. Sajnos PHP szerkesztésben nem vagyok igazán otthon, csak a netről ollózgatom és erre nem találtam megoldást. Ezt próbáltam:

<?php echo ("<script language="Javascript" src="xxx.js"></script>"); ?> Erre ez a hibaüzenet jött:

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /web/.../y.php

Próbáltam úgy is, hogy bemásoltam az egész JS kódot a két script tag közé természetesen src paraméter nélkül :( Ugyanúgy nincs siker.

2012. okt. 9. 10:14
 3/6 Antimod ***** válasza:

Az echo elé nem kell zárójel, ez a hiba oka:


echo "string";

2012. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Antimod ***** válasza:

És még valami: ha a stringet " jelek közé zárod, nem törheted meg közbeékelt " jelekkel a szintaxist.

Vagyis: használhatod helyette a ' aposztrofot az src és egyéb paramétereknek, illetve jó megoldás még a \", ami kimenetben rendesen " jelnek fog látszani a HTML-kódban.

2012. okt. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Wow! Köszönöm szépen a gyors és precíz választ! a \ jelben volt a titok és a "megtörés" politikájában amit kerestem!

Köszönöm szépen mégegyszer!

2012. okt. 9. 10:47
 6/6 Drone007 ***** válasza:

Annyit még hozzátennék az előttem - helyesen - szólóhoz, hogy egy php fájlban nem kell minden tartalmat <?php ?> tagek közé zárnod. Ugyanúgy működik mint egy normális html file, csak a php kódrészeket muszáj <?php ?> tagek közé zárni.

Tehát például az általad kérdezett javascript file linkelését ugyanúgy végezheted, mint a megszokott html esetében. Pl:


<html><head>

<title><?php echo $oldal_title; ?></title>

<script language="Javascript" src="xxx.js"></script>

</head>

<body>

<?php

echo "Helló világ!<br />";

?>

Helló világ újra!

</body>

</html>

2012. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!